Poikaystävän outo some käytös.
Eli siis ollaan oltu 2 vuotta kimpassa, ja suhteen alussa poikaystävä (29v) piti yhteyttä tiiviisti naiseen kenet tapasi tinderis ja oli ilmeisesti vaihtoehto mun lisäksi tai ainakin tälläisen käsityksen sain.
Tämä nainen pyysi mun poikaystävää silloin myös näkemään kun he jutteli ja sain kuulla tästä ja pyysin ettei py enää puhuisi hänelle.
Hän pitkin hampain suostui.
Silti mulla on olo että tää nainen kiinnostaa häntä koska py reagoi usein tän naisen instagram tarinoihin jolloin pyysin ettei hän enää seuraisi tätä naista. Hän suostui. Sen jälkeen hän on mennyt välillä kuitenkin seuraamaan tätä naista instassa ja kerran riidassa itseasiassa meni puhumaankin ja nyt taas eilen meni viimeksi seuraamaan häntä ja tykkäilemään kuvista.
Sen takia lähinnä mua huolestuttaa, koska mun py on sanonut monesti ettei hän keskustele naisten kanssa/tutustu naisiin kaveri mielessä, vaan seksi mielessä aina.
Joten onko mun vaisto oikeassa tuon käytöksen perusteella että joku tässä naisessa mun poikaystävää kiinnostaa?
Mä oikeastaan laitoin poikki tänään hänen kanssa tämän takia, koska meillä on hieman huonosti mennyt lähi viikkoina ja heti poikaystävä mennyt seuraamaan tätä naista ja tykkäilemään hänen kuvista.
Tästä kun laitoin poikki poikaystävä suuttui. Syytti mua että mä olen hullu ja että se on vaan seuraamista, ja joo onhan se vaan some seurausta, mutta mitä toi käytös viestittää mulle on toinen asia. Poikaystävä myös huoritteli mut ja sanoi miten hänen ex on niin paljon rennompi muhun verrattuna tms.
Poikaystävä kiinnostunut toisesta?
Anonyymi-ap
2
181
Vastaukset
- Anonyymi
No ainakin aika innokkaalta kuulostaa seurailemaan. Itse en kyllä myöskään antaisi kenenkään huoritella itseäni, laittaisin aika äkkiä vaihtoon tuommoiset tyypit.
- Anonyymi
PY kiertoon. Teit täysin oikein. Py. tapa kohdella muita ihmisiä, varsinkin siuna, on liian ala-arvoista.
Parempi yksin kuin tollon kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei215554- 531635
- 181097
Mitä teet nainen
Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,53977- 68972
Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa
Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom146903Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle57890- 48888
Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?
Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️58848Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.113836