Koomikko on lännen demokraattien koominen marionetti. jolla ei ole mandaattia neuvottelupöytään. Nyt on sodanjumalan alka paeta.
Viktor Januskovitsh on ukrainan virallinen presidentti,
Anonyymi-ap
7112
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Vuodesta 2014 ollut maanpaossa Venäjällä, On virallisilla vaaleilla valittu Ukrainan presidentti, Tämä on yksinkertaisesti totuus.
Slobojen väärennetyillä vaaleilla valittu.
Tuo koomikko, Nahjuskoovitsihan nimenomaan pakeni isäntänsä jalkojen juureen Moskovaan. Putinhan hänet oli lahjonutkin. Tuomittiin sittemmin poissaolevana maanpetturuudesta.
Putinin sätkynukke, ei mikään presidentti.
Ukrainassa kansa valitsee presidentin ja kansa myös hankkiutuu presidentistä eroon, näin asiat toimii kaikissa muissakin demokratioissa.
Johtaja ei valitse itseään johtajaksi, sen tekee aina kansa.
Et kai kuvittele että venäläiset ymmärtäisivät jotain demokratiasta. Ei niillä ole siitä muuta kuin muutaman vuoden huono kokemus 90-luvulta. Venäläiset ovat tajunneet itsekin ettei noin taantuneesta kansasta ole vastaamaan maan asioista. Siksi aina valitaan kansaa edustamaan väkivaltaisin ja tyhmin tyranni.
Näinhän ne asiat Venäjällä menee, valitettavasti.
Kyllä venäläiset vielä jonain vuonna tajuavat itsekin tämän ongelmansa, mutta sitä voi joutua odottelemaan aika pitkään ennenkuin kykenevät asialle tekemään jotain.
Vaikea kyllä ymmärtää sitä logiikkaa, miksi Putin on alun alkaenkaan odotellut mitään hyvää Ukrainaan hyökkäämisestään. Luuliko hän todellakin niin että kaikki läntiset maat ovat tyytyväisiä ja että jatketaan yhteisissä kokouksissa kuvissa poseeraamista.
Mutta eipä me täältä Venäjän ulkopuolelta voida heidän asioita arvostella, se on venäläisten oma päätös miten siinä maassa toimitaan.
Koomikko on lännen demokraattien virkaan asettama pelle . Ei presidentti.