Ev.-lut. kirkkojen jäsenosuudet 2024:
Ruotsi 51,5 %
Islanti 55,3 %
Norja 62,6 % (1.1.2024)
Suomi 62,2 % + 1,0 %, yht. 63,2 %
Tanska 70 %
Pohjoismaissa kirkkojen jäsenosuudet laskevat edelleen
Anonyymi-ap
5
358
Vastaukset
- Anonyymi
Saisiko päivitetyn version siitä hyvästä kuvaajasta, jossa nämä näkyvät aikajanalla?
- Anonyymi
Tanskan korkea luku ihmetyttää sillä siellä on paljon enemmän maahanmuuttajia kuin Suomessa ja maahanmuuttajat aniharvoin kuuluvat Pohjoismaiden evluteihin.
- Anonyymi
Käsittääkseni Tanskassa on yllättävän vähän maahanmuuttajia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Käsittääkseni Tanskassa on yllättävän vähän maahanmuuttajia.
Paljon enemmän kuin Suomessa, mutta pieni vähemmistö he sielläkin ovat. Ainakin kokonaismäärään verrattuna.
- Anonyymi
Ei kannata uskoa kaikkea sellaista, missä ei ole kunnon lähdeviitteitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu2027364Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1303310Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1161954"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?611922Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p611867- 191819
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am841807Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61685Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171561- 731449