Kun id.iootti säätää niin käy mm. näin

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011037888.html

Eikö Trump itse olekaan ydinturvallisuuden erityisasiantuntija?


.
13182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kotona vessassaan kovin lueskeli salaisia ydinase papereita . Turha lukea jos ei ole älyä .

Äänestä
  • Juu, älä sit lue

    Äänestä

Palkataan uusiin tehtäviin. Siksi irtisanottava entisista. Media lietsoo hysteriaa, jotku uskoo.

Äänestä
  • Jaa, niinkö se meneekin. Työntekijän tehtävänkuvaa ei siis voi muuttaa, pitää ensin irtisanoa.
    Sehän onkin varsin selkeää.

    Äänestä

Muiden haukkuminenko tuo hyvän mielen, ja korjaa omat ongelmat?... Not


Aikuisen tasapainoisen ihmisen ei tarvitse muita nimitellä😉

Äänestä
  • Trump on se, joka on kunnostaunut muiden nimittelyssä. Onko hän mielestäsi aikuinen tasapainoinen ihminen?

    Äänestä

Narsistinen idiootti tarkemmin sanottuna.

Äänestä

Jos olisin tuollainen Trumpin pois potkima asiantuntija, niin minun takaisin palkkaaminen tulisi kyllä kalliiksi Trumpille. Se olisi vähintään palkan 10 kertaistaminen!

Äänestä
  • Höpö höpö, tilallesi otetaan pätevämpi ja ahkerampi.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Höpö höpö, tilallesi otetaan pätevämpi ja ahkerampi.

    Mikseivät sitten palkkaa niitä pätevämpiä ja ahkerampia vaan haikailevat takaisin juuri poispotkittuja työntekijöitä? Luulisi nyt noin isossa maassa olevan sitä pätevää porukkaa.

    Äänestä

Tosta huomaa Trumpin arvaamattomuuden. Trump meni mm. Kiinalle ehdottamaan, että puolitetaan ydinasemenot, eli aletaan luopumaan pikkuhiljaa ydinaseista. Kiina tuumasi nauraen, että Trump on ihan hyvä ja aloittaa sekä näyttää esimerkkiä muille. Niinpä Trump kiukuspäissään alkoi toimimaan ja tuossa on tulos. Ekana riehuu ja huomenna jo katuu.

Ei tuollainen tuulispää voi olla hyvä kansansa johtaja.

Äänestä

Trump on kuin Putin. Putinkin potki siirtolaisia pois maasta. Viikon pääsät Putin huomasi, että ei hitto, kun Moskovan ja Pietarin kadut peittyy jaskaan, bussit ja junat eivät kulje. Äkkiä muuttui Putinin mieli ja komensi siirtolaiset hommiin. Niitåä haettiin kokoomisleireiltä ja oltiin niin imelää, niin imelää.

Äänestä

Ja heidän valtansa lopulla, kun luopiot ovat täyttäneet syntiensä mitan, nousee kuningas, kasvoilta röyhkeä ja juonissa taitava.
Ja väkevä on hänen voimansa, vaikka ei tosin hänen omasta voimastaan, ja ihmeellisen paljon hän saa aikaan hävitystä; ja hän menestyy siinä,
mitä hän tekee, ja hän tuottaa turmion väkeville ja pyhien kansalle. Dan. 8:23-24

Olisikohan...?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011037888.html

Eikö Trump itse olekaan ydinturvallisuuden erityisasiantuntija?


.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu