14-vuotias poika kuoli. Tekijä syyrialainen ja allahia huusi.
Näitä yksittäistapauksia tulee jatkuvasti.
Näitä yksittäistapauksia tulee jatkuvasti.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Tyyppi vaan hymyili kun poliisi pidätti.
Ei ole pakolaiset terveitä varsinkin jos tulevat sota alueelta . Hoitoo tarvitsevat niinkuin sotaveteraanitkin .
Älä lässytä, musseja vaivaa paha sisäsiittoisuus, ja se aiheuttaa mt-ongelmia mm.
9 mm Buranan ne tarvitsee.
Kyllä.
Sinä tosiaan tarviit hoitoa.
Hoitaisivat kotimaissaan niitä. Meillä on omat hoidettavat.
Muslimien maahanmuutto pitäisi estää.
Äänestäkää demareita.
Suvaitkaa pelihetkiä
Olikohan siinä rasismista suukopua...?
https://yle.fi/a/74-20144010
Itävallan sisäministeri sanoo tässä Ylen uutisessa, että turvapaikanhakijan tekemä veitsi-isku oli terroristisessa tarkoituksessa tehty islamistinen allahu-akbar-isku.
Noille terroristeille pitäisi maksaa nämä tekonsa takaisin silmä-silmästä ja hammas-hampaasta periaatteella.
Jep, henki pois.
Kyllä. Niin monta muslimia kuin uhreja on.
Musset on suuri haitta.
Murjaaneja pitäisi surmata tuhansia joka päivä 24/7.
Mitä noita oikeuteen vie. Ei muuta kuin kuula kalloon. Kun kiinni saadaan.
Islam on vihaa eriuskoisia kohtaan. Islamia ei pitäisi päästää länsimaihin ollenkaan. Muslimien raivo ja uskomukset ovat alkeellista eivätkä mitenkään sovi länsimaiseen sivistykseen. Islam on tekopyhää murhanhimoista laittomuutta
Suomessa on "oikeus" linjannut, että joukkosurman yritykseksi uskonnollisin motiivein ei tekoa lasketa vaikka tekijä toimiessaan huutaa "allahuakhbaria".
Eli jos vastaantulevalla kaistalla tulee iso rekka, ja linja-auton rattiin tarttuu maahanmuuttaja huutaen "allahuakhbaria", yrittäen vääntää ratista linja-auton päin rekkaa..
Päädytään tuomioon jossa maahanmuuttaja vain kompastui ja otti ratista tukea, huutaen jumalaansa avukseen.
Näin siis suomen "oikeuslaitoksessa" Sirkus Finlandia Hepokatissa.
Itävallan veitsihyökkäyksessä voisi hyvinkin olla suomalaisella laintulkinnalla kysymys siitä, että maahanmuuttaja oli kovin innokas kuorimaan perunoita, mutta pahaksi onnekseen kovin huterajalkainen ja taipuvainen kompastelemaan veitsi kädessään. Luuli että itävaltalaisilla olisi perunoita ja halusi auttaa.
Itävallassa lienee ehkä toiset laintulkinnan kuviot.
Vain oikeisto puolueet voi pelastaa eri maat
Taitaa kuitenkin olla tällä erää niin, että ainoastaan Luoja voi tässä maailmassa pelastaa enää yhtikäs mtn.
Tämähän on vain sitä ihanaa monikulttuurisuutta? Ei nyt viittitä tyhjästä meuhkata?
Milloin se ns. vapaa tappamisen aika alkaa??