https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011038630.html
"Puolustusvoimien komentaja Ylelle: Kun Venäjän joukkoja vapautuu Ukrainasta, näemme niitä itärajamme takana
Ukrainan sodan päättyminen vapauttaisi Venäjän sotilaallista suorituskykyä muualle.
Milloin ja minkä verran Venäjä palauttaa sotilaita Suomen itärajan tuntumaan, riippuu Lindbergin mukaan täysin siitä, millainen lopputulema Ukrainan sodassa saadaan aikaan. Venäjä tulee kuitenkin jollain aikavälillä palauttamaan sotilaitaan varuskuntiin Suomen rajojen läheisyyteen."
Ei se haittaa vaikka siellä olisi miljoona sotilasta, kunhan pysyvät omalla puolellaan rajaa, eivätkä ylitä rajaa ja tule sota-aseiden kanssa suomen puolelle.
Saavat kyllä odottaa maailman loppuun saakka siinä kuvitelmissaan, että suomalaiset venäjälle hyökkäisi ja sitä varten ovat siellä vartioimassa.
Suomeen saa kyllä tulla lomailemaan, mutta ilman armeijan varustusta.
Kunhan pysyvät vaan rajan omalla puolen venäläiset
Anonyymi-ap
0
78
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921826- 851272
- 1101133
- 761017
- 105919
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57853- 36762
- 47761
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47701- 33683