Yhteenmuutto

Anonyymi-ap

Moi! Haluaisimme muuttaa yhteen poikaystäväni kanssa! Olemme seurustelleet 8 kuukautta ja olleet kihloissa 2 kuukautta. Poikaystäväni haluaisi että muuta asumaan hänen ja hänen vanhempiensa kanssa saman katon alle vaikean rahatilanteen takia. Olen 26 ja hän on 28 vuotias. Omat vanhempani eivät hyväksy kihlausta ja eivät ymmärrä miksi haluan muuttaa poikaystäväni luokse asumaan. Isäni vain huutaa ja haukkuu minua tai pitää minulle mykkäkoulua asiasta. Äitini yrittää kokoajan etten muuttaisi pois kotoa jotta he voisivat valvoa kokoajan tekemisiniä ja määrätä mitä minun pitäisi tehdä ja mitä ei saa tehdä missään nimessä. Mitä teen asian kanssa?

2

622

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Moi.Minä etsin tosissani kunnon miestä!Oon itse seikkailunhaluinen,tykkään eläimistä ja aidoista ihmisistä!Inhoon pettäjiä,kaksnaamasia.Asun Helsingissä ja olen valmis elämään oikean miehenkanssa,joka on vain munkaa..olen vaalea,pippurinen,iloinen,eläinrakas!olen 44-vuotta ja etsin itselleni kypsää miestä..ota rohkeasti yhteyttä!Et varmasti pety.😃🤩🤗💯👍👱‍♀️

    • Anonyymi

      Ehkä väliaikaisesti voisitte asua kaikki saman katon alla. Pidemmällä tähtäimellä se liian usein tuottaa ongelmia. ja teistä tulee entinen poika-/tyttoystävä.

      Miksi ette asuisi kumpikin kotonaan , säästäisitte omaa asuntoanne varten ja kun tarvittava summa on kasassa, sitten hakisitte yhteisen oman asunnon?

      Ottakaa kumpikin toinen tyopaikka ja säästäkää menoissanne ( ei pikaruokia, ei kahvila visiittejä , ei mitään ylimääräistä mitä ei aivan pakosta tarvitse).

      Tuo on miten aikuiset, joita te olette olleet jo useamman vuoden, toimivat, rikkomatta välejään kummankaa osapuolen omiin vanhempiinsa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      310
      3069
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      63
      2370
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      126
      2072
    4. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      350
      2051
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      127
      1743
    6. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      67
      1409
    7. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1395
    8. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1357
    9. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      70
      1303
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      81
      1268
    Aihe