Teinkö oikein lopettaessani suhteen

Anonyymi-ap

Seurustelin mieheni kanssa yhdeksän kuukautta ja alku oli ihanaa, mutta syksystä asti meillä on ollut paljon haasteita. Miehellä on lapsia, mutta minulla ei ja minun on ollut hankala sopeutua heidän perhe-elämäänsä. Miehellä on lasten yksinhuoltajuus, joten lapset ovat hänellä koko ajan eikä meillä ollut paljon kahdenkeskistä aikaa. Tämä alkoi häiritä minua enenevässä määrin loppuajasta. Lisäksi seksin kanssa oli alusta lähtien ongelmia, en saanut mieheltä sitä mitä seksiltä toivoin. Monesti hänen kanssaan otin asian esille ja esitin omia toiveita. Tästä seurasi miehelle erektio-ongelmia eikä hän halunnut/pystynyt toteuttamaan toiveitani sängyssä. Seksistä alkoi tulla loppuajasta tylsää, kun kaikki meni aina saman kaavan mukaan.

Mies on muuten kiltti, huomaavainen, otti minut huomioon mutta en saanut häneltä tarpeeksi hellyyttä. Tätäkin häneltä aina pyysin, mutta hän oli sängyssäkin mieluummin puhelin kädessä kuin olisi pitänyt minua hyvänä.
Lisäksi meillä oli haasteita keskustelujenkin suhteen. Mies olisi halunnut, että olisin puheliaampi. Yritin tsempata tässä, mutta ei hän minunkaan mielestä kovin aktiivinen aina keskustelujen suhteen ollut vaan odotti, että minä tekisin aloitteen. Ja avoimuus puuttui täysin, menneisyydestä ja menneistä ei saanut keskustella emmekä muutenkaan jakaneet mitään syvempiä tunteita. Mies ei kertaakaan sanonut minulle tykkäävänsä. Minä sanoin monestikin vielä loppuajastakin ja kun kysyin, tykkääkö hän, niin ei vastannut mitään. Kyselin myös, onko hän onnellinen minun kanssa. En saanut tähänkään vastausta. Miehen kommentti oli vaan, että hän ei riitä ja minulla on kovat vaatimukset parisuhteelle. Tässä vaiheessa kun olisi ehkä pitänyt jo niitä rakkauden tunteitakin olla kummallakin toista kohtaan.

Mietin, luovutinko liian aikaisin ja teinkö virheen. Hyviä miehiä ei kuitenkaan hirveästi ole tarjolla.

1

360

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä kun luovutit nyt..olisi pahentunut vaan.etsikö sinusta äitiä lapsilleen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7443
    2. 81
      5047
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4869
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4268
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      10
      3058
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2699
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2596
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      53
      2247
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2221
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1850
    Aihe