Erikoinen uni

Anonyymi-ap

Onko sinkkujen unet erilaisia, kuin parisuhteessa elävien?
Erikoinen uni, Thaimaan lomamatka varattu ja serkku vaimonsa kanssa oli samalle
lomalle lähdössä ja linja-auto matka lentokentälle oli puolen tunnin kuluttua.
Tarkastimme, että kaikki tarvittava oli mukana ja sitten huomaisin, että passi puuttuu.
Sanoin, että passi jäi kotiin ja miunlle sanottiin, että käy hakemassa ja äkkiä, ei ole paljon aikaa.
Pääsin kotiin ja kello oli kymmentä vaille bussin lähtöaikaa.
Löysin passin, mutta en kyllä millään ehtisi takaisin, joten totesin, että ne ehdi lomakyytiin bussiin, joten matka jää sitten tekemättä, kun ei siitä rahoja takaisinkaan saa.

11

221

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Passin näkeminen unessa tarkoittaa että sinun on aika laittaa tavarat pinoon, on kohta matkan aika. Kirjasta poimin.

      • Anonyymi

        En minä ole edes aikeissa matkustaa minnekään...


    • Anonyymi

      En usko sinkkuden aiheuttavan uniin sen merkittävämpiä muutoksia kuin minkään muunkaan elämäntilanteen. Tietysti jos sinkkuus on kovasti mielenpäällä, niin se voi tulla jotenkin myös uniin, kuten mikä tahansa mieltä kovasti askarruttava asia.

      Itse näen hyvin harvoin unia, jotka olisivat mitenkään selkeässä yhteydessä reaalielämääni. Unissani ei ole tuttuja ihmisiä, eikä tuttuja paikkoja enkä minä itsekään en ole varsinaisesti minä. Lisäksi mun uneni ovat hyvin usein sellaisia, joissa joko tiedän nukkuvani ja voin siksi vaikuttaa uneeni tai sitten voin muuten vain muuttaa asiat unessa haluamani kaltaisiksi.

    • Seksiuneni päättyvät kuin seinään juuri sillä hetkellä, kun pitäisi aloittaa itse penetraatio.
      Koskaan en tunnista unessa olevia naisia.

      Aika monilla miehillä on vastaavia kokemuksia.

      Taitaa olla tyypillinen ukkomiehen painajainen.

      • Mä en nää unissa naisia ollenkaan. Johtuukohan se siitä, kun meillä päin ei naisia juuri oo tai sitten ne ei missään liiku.

        No passeista mäkin nään unia, just aloittajan kaltaisia. Ja viime yönä näin unta että olin Lapissa, vaikken siellä 35 vuoteen käyny.


    • Anonyymi

      Tuskin ovat sen erilaisempia empä ole tavannu ihmistä joka osaisi uniaan kontrolloida

    • Hyvin harvoin muistan nähneeni mitään unta. Jotkut unet ovat niin mieleenpainuvia, että muistan kyllä. Tai jos herään kesken unen, niin muistan sen paremmin.
      Tässä yhtenä yönä näin sellaista unta, että ovikello soi ja joku sanoi mulle että sun pitää mennä avaamaan ovi. No mikä tässä oli mieleenpainuvaa niin se, että ihan kuin kuulin sen äänen oikeasti. Siis sen ovikellon. Kuin ovikelloni olisi pirissyt kovaa ja säpsähdin hereille. Säikähdettyäni jäin kuuntelemaan, onko oveni takana joku. Ei ollut.

    • Tuskinpa parisuhdestatus uniin vaikuttaa. Enemmän siihen vaikuttaa persoona ja elämäntilanne. Toiset tuntuvat jostain syystä näkevän enemmän unia kuin toiset ja jotkut tilanteet elämässä ruokkivat unimaailmaa enemmän kuin toiset.

      Näin viime yönä epämiellyttävää unta. Olin jonkinlaisessa ulkoilmatapahtumassa. Menimme isolla porukalla linnan raunioiden kaltaiseen rakennelmaan, joka muuttui sokkeloisemmaksi mitä syvemmälle menimme. Yhtäkkiä olimme korkealla linnoituksessa, ja ainoa tie alas oli kapea kuilu, jota pitkin oli kavuttava heiluvien kivien ja muutaman parrun varassa. Pääsin kuitenkin alas luolamaiseen tilaan, josta oli oviaukkoja ulos. Menin ulos ja tunsin helpotusta, mutta siinä samassa luolista alkoi tulvimaan vettä ja veden mukana oli lukematon määrä käärmeitä. Juoksin käärmeitä karkuun ja yritin epätoivoisesti varoittaa muita ulkona olevia. Pääsin nousemaan piknik-pöydälle juuri ennen kuin vesi tavoitti minua ja sitten heräsin. Ehkä hieman stressiä tällä hetkellä elämässä..

    • Anonyymi

      En näe juurikaan unia eli muista niitä. Näin on ollut vuosikausia. En tiedä, mikä häiriö on kyseessä.

    • Anonyymi

      Jumala ilmoittaa sinulle, että sinulla ei ole passia taivaaseen. Se saadaan vain uudestisyntymänkautta ja se taphtuu Jeesuksen Kristuksen kautta, kun Hän tulee sydämmeen asumaan ja antaa kaikki synnit anteeksi ja siloin inmisestä tulee Jumlan lapsija pääsee taivaaseen. Se ylösotto on aivan lähellä ja se pass ipitäis olla kunnossa.

      • Anonyymi

        Ennustat aloittajalle kuolemaa!

        Mies 65


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      66
      2228
    2. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      38
      1853
    3. Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...

      Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.
      Maailman menoa
      171
      1470
    4. Viulu vaiennut

      Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣
      Suomussalmi
      21
      1444
    5. Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.

      Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      76
      1153
    6. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      177
      1134
    7. Kyllä tekee kipeää

      Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬
      Ikävä
      21
      1086
    8. Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.

      Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä
      Maailman menoa
      105
      1054
    9. En mä tiedä mitä tapahtuu

      siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.
      Ikävä
      9
      912
    10. Luotatko kaivattuusi?

      Jos et, mistä kiikastaa?
      Ikävä
      76
      909
    Aihe