HYLÄTÄÄN

Olen tehnyt soittokierroksen valtuuteille 85% esittää hylkäystä,,,,,se siitä juntit
194169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

hyvä asia.
Säikähdin jo että töihin joutuisi..
Huh.
Eli saa ryypätä taas viikonlopun ihanrauhassa..

Äänestä

ette te paperipellet mitään hylkää. Menette perjantaina niska kyyryssä hyväksymään sopimuksen kun kerran Ahonen niin sanoo.

Pehmopaperia olette

Äänestä
  • yllytystä.

    Äänestä

Löitpä luun kurkkuun monelle. Onko faktaa vai provoa? Oletko tuttu tarmo k?

Äänestä
  • Pyydän anteeksi oikealta Tarmolta, sinä et tietenkään ole hän. Tarmo ei ikinä käyttäisi tuollaista tekstiä. Olen pahoillani, että provosoiduin.

    Äänestä

  • näin on, ja töihinlähtö edessä.

    Äänestä

Olen sentään päättämässä siitä hyväksytäänkö neuvottelutulos vai ei ja ilman sen sisällön tietoa en kyllä pysty sanomaan juuta enkä jaata. Katsotaan perjantaihin ihan kaikessa rauhassa! Turhat provoilut eivät auta asiaa yhtään!!!!

Äänestä
  • Kaikki ketä kiinni sain. tässä tulos,miettikää ta saa selkävoiton ahosesta muuten

    Äänestä

  • tarmo kirjoitti:

    Kaikki ketä kiinni sain. tässä tulos,miettikää ta saa selkävoiton ahosesta muuten

    Olen edelleen hereillä! Tiedät varmaan ketkä vastasivat ja ketkä eivät, kun kerran pystyt sanomaan mitä he vastasivat!

    Äänestä

Ei kuule hetkauta ollenkaan, vaikka hylkäisittekin. Elämä jatkuu meillä muilla ihan samanlaisena kuin ennenkin. Heh, mites teillä lakkolaisilla?

Äänestä
  • oma täydellinen viisautesi, ketä lakkolaisia tarkoitat.

    Äänestä

  • Rahaa ropisee: avustusta ja sivutuloista ym.
    Taidan jättää nuo paperihommat kokonaan pois!

    Äänestä

  • ystävällisesti kirjoitti:

    oma täydellinen viisautesi, ketä lakkolaisia tarkoitat.

    Nielit koukkuineen. :D Lahkolaisia mun piti tietty sanoa noin niinku ystävällisesti. Vitun juntit.

    Äänestä

  • saggeri kirjoitti:

    Rahaa ropisee: avustusta ja sivutuloista ym.
    Taidan jättää nuo paperihommat kokonaan pois!

    Rahaa ropisee harrastuksestakin. Avustusta en kyl tarvii millään muotoa. Mut jos sulla on paikka tehtaalta hypätä pois, niin tartu ihmeessä tilaisuuteen. Nyt on sun tilaisuus elämään. Usko pois.

    Äänestä

  • ihan sama kirjoitti:

    Nielit koukkuineen. :D Lahkolaisia mun piti tietty sanoa noin niinku ystävällisesti. Vitun juntit.

    ystävällisesti, mistä hoitolaitoksesta lähetät viisauksiasi

    Äänestä

  • ihan sama kirjoitti:

    Rahaa ropisee harrastuksestakin. Avustusta en kyl tarvii millään muotoa. Mut jos sulla on paikka tehtaalta hypätä pois, niin tartu ihmeessä tilaisuuteen. Nyt on sun tilaisuus elämään. Usko pois.

    vähän makustella ja tunnustella..
    Tai sitten vaihtaa "kevyempiin" hommiin.
    Eli ei vuoro työtä..

    Äänestä

  • vielä kirjoitti:

    ystävällisesti, mistä hoitolaitoksesta lähetät viisauksiasi

    Oletko sama kuin tuo ystävällisesti tuossa edellä? Jos noin onnettomasti on asia, niin kukahan tässä hoitolaitokseen kuuluu? Nimi vaihtuu muutaman minuutin välein.

    En toki ole laitoksessa, vaan täältä Etelä-Helsingistä meren ääreltä kirjoittelen iltani iloksi. Meinasitko la(h)kolainen tulla hakkaamaan minutkin?

    Olikos sulla muuta asiaa? Anna tulla nyt kun olen vielä hereillä hetken.

    Äänestä

  • saggeri kirjoitti:

    vähän makustella ja tunnustella..
    Tai sitten vaihtaa "kevyempiin" hommiin.
    Eli ei vuoro työtä..

    Jeps, en mä parahin Sagger kuvitellutkaan sun vuorossa olevan. En toki. Kevyet hommat on todellakin jees. Jaksaa harrastaakin sitten vaikka työaikana.

    Äänestä

Tuskin yhtiöiden palkkakulut tulevat nousemaan. Väkeä vähennetään tuotannollisista ja taloudellisista syistä. Kaksi metsäyhtiötä on jo antanut tulosvaroituksen.
Juuri näin kävi pankkialalla. Pankkivirkailijoiden pitkät työriidat käynnistivät suuren pankkifuusion, jossa työpaikkoja meni.
Eräs yhtiö ilmoitti jo suunnittelevansa Venäjälle suurta paperitehdasta. On vahinko, että nämäkin työpaikat häviävät Suomesta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


tarmo kirjoitti:

Olen tehnyt soittokierroksen valtuuteille 85% esittää hylkäystä,,,,,se siitä juntit

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu