Takapajuinen kirkko taas vauhdissa, part 991

Kirkko jälleen vesittää omaa mainettaan ja asemaansa ihan typerällä ja järjenvastaisella toiminnalla:


http://www.jippii.fi/uutiset/kotimaa/?aid=60657
2101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

järjenvastaista toimintaa, jos kirkko toimii jossakin asiassa Raamatun mukaisesti??!!

Äänestä

Mikä oli pointtisi? Homoseksuaalisuus on kirkon oppien mukaan kuolemansynti. Jos ja kun se on niin ollut koko kirkon historian ajan, niin mitä ihmettelet?

Samaa kuin päivittelisit juutalaisten sianlihakieltoa. Jokaisella uskonnolla on omat oppinsa, ja on vain normaalia, että kyseisen uskonnon virkamiehet, tässä tapauksessa papit, noudattavat niitä oppeja joita traditio vaatii.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sekulaari kirjoitti:

Kirkko jälleen vesittää omaa mainettaan ja asemaansa ihan typerällä ja järjenvastaisella toiminnalla:


http://www.jippii.fi/uutiset/kotimaa/?aid=60657

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu