Vero prosentti

Anonyymi-ap

Töissä vaihtui palkanmaksaja yrityskauppojen myötä vuoden vaihteessa. Miksi ennakonpidätys on 30,33 vaikka nyt verokortin mukaan sen pitäisi olla 20,0? 3000 jää 2100 käteen, mikä tässä pielessä?

3

192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikä on pielessä? Veroprosentti on yhdyssana

    • Anonyymi

      12 e nousee tuntipalka hiphei voi ostaa 2,50e bensiini

    • Anonyymi

      Huomaa hyvin ettei porukka tajua että oma elämä pitää ottaa itse haltuun.
      Verokortti on erittäin helppo muuttaa netissä verottajan sivuilla, sinne vain syötät jo maksetut palkat ja pidätetyt verot ja arvio tulevista tulosita ja saat uuden verokortin.
      Itselle tuli ennakon maksuja sijoitusasunnoista, tein laskelmat ja kävin verottajan sivuilla ja ennakkoverot katosi.
      Sama tuloverojen kanssa viime vuonna, tein muutokset ja ansiotulovero 0%.

      Ottakaa nyt helkkarissa se oma elämä haltuun ja tehkää jotakin itkemisen sijaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      105
      3565
    2. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      230
      2333
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      0
      2130
    4. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      38
      1869
    5. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      9
      1669
    6. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      1128
    7. No onneks ei tartte sit olla

      Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....
      Ikävä
      5
      920
    8. Mitä sun päässä oikeen liikkui

      Silloin kun menit laittamaan sille viestiä? Jotenkin tosi outoa?
      Ikävä
      51
      892
    9. Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä

      Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu
      Yleistä autoilusta
      70
      860
    10. Sinkkuihmisten suppea kuva maailmasta.

      Siskoni on jo vannoutunut sinkku. Hän ei haaveile mitään suhdejuttuja. Mutta välillä mietin, miten vähän ja suppeasti
      Sinkut
      130
      822
    Aihe