Ystäväni on minulle vihainen

Anonyymi-ap

Yksi ystäväni on vihainen minulle ja sanoi antavansa anteeksi, jos keksisin mitä olen tehnyt. En kuitenkaan keksinyt ja hän alkoi muistutella huonoista puolistani puhuessamme ”tämäkin on yksi syy ja tämä”. Mielestäni ei ole oikein, että hän tällä tavoin puhuu minusta ja muistuttelee huonoista puolistani. Jos en edes tiedä mitä olen tehnyt, eikö hän voisi päästä sen yli jo, näköjään se ei ole iso asia kun hän kuitenkin puhuu minulle päivittäin täysin samaan tapaan kuin ennen välirikkoa. En ymmärrä onko hän vihainen vai ei ja mitä hän haluaa minun sanovan pelastaakseni ystävyytemme. Onko se edes pelastamisen arvoinen? Auttakaa nyt, mitä hän haluaa minusta?!

3

321

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Erakoidu ja vedä Hakuna ma tata.

    • Anonyymi

      Minulla on samantapainen kokemus eräästä työtovereista, joka jossain vaiheessa tuntui ystävältä. Hän sittemmin muutti käytöstään minua kohtaan ja kyselin, mistä tämä johtuu. Mutta hän ei suostunut kertomaan. Lähdin siitä työpaikasta vähän tuon jälkeen eikä ikinä tämä asia selvinnyt, miksi hän suuttui. Voin itse arvailla jotakin asioita, mutta en tiedä. Annoin asian olla emmekä ole olleet tekemisissä vuosikausiin.

      Tuo "ystäväsi" tapa naljailla ei kuulosta hyvälle. Ehkä kannattaa ottaa etäisyyttä. Voit tietysti mainita hänelle, että jos hän jossain vaiheessa haluaa selvittää paremmin tuota asiaa niin voi ottaa yhteyttä. Mutta suosittelen että hankit muitakin kavereita. Yhteen henkilöön ei kannata liikaa panostaa.

    • Anonyymi

      Ehkä sanoisin, että huomaan sinulla olevan paha olla. Olenko loukannut jotenkin. Jos jatkaa teatteriaan, niin sano ettet ole ajatusten lukija ja kuuntelet mielellään, jos hän avaa asiaa. Sanot haluavasi selvittää asiat.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      137
      1343
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1071
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      67
      845
    4. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      52
      662
    5. 60
      651
    6. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      541
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      30
      533
    8. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      39
      517
    9. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      503
    10. Kyllä mulla on kovasti tunteita sinuun

      Rakkautta, intohimoa, välittämistä, hellyyttä jne.
      Ikävä
      16
      497
    Aihe