Miksi Trump, Vance, Musk ja Putin puhuvat

kuin yhdestä suusta? Onko se suu Putinin suu?
20231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Putlerilla on jotain, millä kiristää rumppia.

Äänestä
  • Ehkä. Mutta tyhmyys ja ahneus ovat Trumpin suurimmat heikkoudet.

    Äänestä

Zelenskyyn kohdistettu hyökkäys oli ennalta sovittu juttu. Tarkoituksena on saada hänet vaihdettua helposti käsiteltävään jamppaan, joka antaisi mukisematta Ukrainen luonnonvarat USAn suuryhtiöille.

Äänestä

Zelenskyi ei nöyrtynyt. Hän keskittyi omaan maahansa turhia kumartelematta. Trump olisi halunnut narsistina tulla imarrelluksi ja saada kiitoksia. Näin ei käynyt ja siitä tuli paha mieli.

Äänestä
  • Trump ei ole persoonallisuudeltaan terve. Monikaan diktaattori ei ole.

    Äänestä

Tietenkin se on Putinin ja Lavrovin suu, jolla nämä tyhmät jenkit puhuvat.

Äänestä

Trump on Hänen Majesteettinsa eli Putinin Salaisessa Palveluksessa.

Äänestä
  • Trumpilla on paha tauti päässä, sama tauti myös nurimmalla lapsella,
    Barron on autistinen, katselee kenkiään ymmärtämättä mitään.

    Äänestä

Ehkä raha on ottanut vallan. Kun on rahaa, voi unohtaa moraalin ja totuuden.
Väkivalta on se ainoa diplomatia, jota käytetään. Sorto ja halveksunta.

Musk on valtansa huipulla.

Äänestä

Miksei Trump laita maahanmuuttajia poistumaan maasta, esim. Vancen akka, Musk, äkkiä näille karkotus. Onko Trump julistanut Ukrainalle sodan, kun nyt neuvottelee rauhan sopimisesta, Trumpin velipuoli PUTIN on käskenyt vain tulitauosta neuvotella, että ehtivät kasata lisää aseita, ovat nyt pulassa kun aseet ovat loppuneet ja sotilaat uhkaavasti vähenee.

Äänestä

..Barron on autistinen, katselee kenkiään ymmärtämättä mitään....

Hah, luin ensin väärin, että kastelee kenkiään..........

Äänestä

Presidenttien raivarihan alkoi siitä kun Zelensky totesi, että Putin (Venäjä) ei pidä solmimiaan sopimuksia. Herrat kokivat Putinin arvostelun olevan Trumpin arvostelua. Aika pitkällä jo ollaan mutta monikaan ei tunnu tietävän missä ollaan.

Äänestä

Emme tiedä miksi Trump on alkanut vetämään Putinin vankkureita. Onko takana jokin kiristys vaiko ihan ideologia.

Äänestä

Trump on jo kuin Hitler, saa vastoinkäymisistä pidäkkeettömän raivokohtauksen joka ei katso aikaa eikä paikkaa. Onneksi on jo vanha eikä keiku vallassa loputtomiin.

Äänestä
  • Mutta nimittää seuraajansa ellei itse enää kykene. Vaaleja ei enää pidetä.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Mutta nimittää seuraajansa ellei itse enää kykene. Vaaleja ei enää pidetä.

    Musk ei sentään ole syntyperäinen amerikkalainen. Ei siis tule kyseeseen seuraajaa valittaessa.

    Äänestä

" Onko se suu Putinin suu?"
On se selvästi. Ehkä Trumppi on syvässä velassa Putinille ja on luvannut korvata sen. Voi olla kyse rahasta tms.

Äänestä

On yksi joka hurraa, me-again.

Äänestä

Bolton sanoo asian niinkun se on, löytyy netistä: "– Putin ei pelkää Yhdysvaltoja. Hän ei tule neuvottelupöytään, koska hänen ei tarvitse. Trump antaa Putinille kaiken, mitä hän haluaa, Bolton kirjoitti X:ssä.".

Äänestä

Mooseksen kirjaa 1.27:22 mukaille: Trumpin suu, mutta Krasnovin ääni.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

kuin yhdestä suusta? Onko se suu Putinin suu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu