Iso vai pieni takapuoli?

Kumpi on suositumpi, pieni vai iso takapuoli naisella? Pitääkö lantion olla leveä vai kapea?

Itselläni on mittasuhteet jotenkin niin, että painopiste on rinnoissa, mutta ei takapuoli pienikään ole. Se vaan näyttää suhteessa ylävartaloon siltä, että se olisi pieni.

Pitävätkö ns. peppumiehet nimenomaan siitä, että naisella on se päärynänmallinen vartalo?
146541
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Jos valita pitää, valitsisin ennemmin hiukan isomman kuin liian pienen takapuolen. Tosin takapuolen täytyy olla suhteessa muuhun kroppaan. Tajuttoman iso tai pieni ei saisi olla.

Äänestä

...on erittäin kiihottava minun mielestäni ja pidän erityisesti pienistä takapuolista.

Takapuolelle en osaa sanoa mitään erityispiirteitä, milloin se on hyvä tai huono, mutta se pistää silmään, jos takapuoli on V-malliin lantiosta kapeneva, muutoin ei liiemmin väliä.

Äänestä
  • millainen Miesolennon takapuoli on? Omani kuvasit sellaisena kuin se on.
    Pieni ja mahtuu mainiosti miehen syliin.

    No, kerrotko, oi ihana Miesolento?

    Viekottelevin ajatuksin,
    Naisolento.............

    Äänestä

mutta arvelen, että myös pepun muoto vaikuttaa.

Isoja peppujakin on monenlaisia, sekä kauniita kiinteitä että hyllyviä. Samoin pieniä peppuja on aivan litteitä "olemattomia" ja taas urheilijanaisilla treenattuja hyppypeppuja.

Ja todennäköisesti pepun pitää sopia muuten vartalon mittasuhteisiin, uskoisin.

Äänestä

Treenatun pepun huomaa aina. sitä ainakin itse arvostan, jos joku jaksaa nähdä vaivaa asialle.

Äänestä

...

Äänestä

sanoa että pieni tai iso,
ei saa mikään julmettu ahteri olla, eikä taasen mikään olematon lätty. semmonen, vaikea selittää ,runkoon sopiva

Äänestä

Ranskalainen pikkupeppu tai brittiläinen tamman perse. Näin olen jostain kuullut ja olen samaa mieltä.

Äänestä

Leveä lantio sekä iso ja kiinteä takapuoli on paras yhdistelmä.

Pieni ja löysä takapuoli on huonoin. En ottaisi naista jolla on pieni ja löysä peppu vaikka muuten olisi kuinka kiva. Muuten voin kyllä tinkiä ulkomuodon suhteen.

Äänestä

Sellainen kohtuullinen iso (siis ei mikään suhteettoman iso muuhun vartaloon nähden, mutta iso kuitenkin) peppu on minusta parempi, ja leveä lantio.

Äänestä

Lantio on hyvä olla leveämpi kuin vyötärö, ettei kokonaisuus ole "poikamainen". Rintojen ei oo niin väliä, pienet, keskikokoiset ja suuret käy. Kunhan ei liian suuret.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nti esine kirjoitti:

Kumpi on suositumpi, pieni vai iso takapuoli naisella? Pitääkö lantion olla leveä vai kapea?

Itselläni on mittasuhteet jotenkin niin, että painopiste on rinnoissa, mutta ei takapuoli pienikään ole. Se vaan näyttää suhteessa ylävartaloon siltä, että se olisi pieni.

Pitävätkö ns. peppumiehet nimenomaan siitä, että naisella on se päärynänmallinen vartalo?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu