Jotain stressiä kuulemma mutta alkaa hermot mennä kun mies huutaa mielipuolisesti lähes tauotta ja riehuu kuin hullu. Tavaroita paiskii niin että kuukauden aikana on taulutelkkari ollut jo kolmesti huollossa ja kaikissa väliovissa on isot reiät. Ei anna nukkua vaikka on itse työttömänä ja minä käyn kolmivuorotyössä. Keskellä yötäkin huutaa tai laittaa stereot täysille. Mikä avuksi?
Mies riehuu ja huutaa
15
389
Vastaukset
- Anonyymi
Lataamoon se kuuluu. Sedaatiolääkitys päälle. Välillä sitä miettii onko niiden sielut demonien vallassa. Sitähän ei pystytä todentamaan. Oon miettinyt sitäkin että jos ne onkin kaapissa olevia josta sitten aiheutuu hulluutta itsensä kieltämisen seurauksena.
Olen mies ja aina kun joku mies heittäytyy nihkeäksi mua kohtaan niin mietin voisivatko ne käyttäytyä silleen siksi koska pitävät minusta ja ovat kaapissa, eivätkä kestä sitä. Yks sellanen keissi on itse asiassa tapahtunut mulle. En mä niihin koskisi, lähinnä naurahtaisin jos joku jätkä tulisi avautumaan rakkaudentunnustuksensa minua kohtaan. - Anonyymi
Jaa riippunee itsestäsi ultimaattumi ei noissa tilanteissa auta luultavammin pahentaa olemassa olevaa tilannetta
- Anonyymi
Ero, ala elää omaa elämää.
- Anonyymi
No voi että.
- Anonyymi
Kun tällaisia juttuja lukee niin olen onnellinen siitä, että viihdyn erinomaisen hyvin yksin!
- Anonyymi
Taidat harrastaa onaniaa🫣
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taidat harrastaa onaniaa🫣
Mitä siinä on vikana? Oletko uskovainen?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä siinä on vikana? Oletko uskovainen?
Katotko homopornolehteä?
- Anonyymi
Onko todellakin tarinasi keksittyä?
Ellei, lukijoiden on hyvin vaikea ymmärtää miksi jatkat kertomanlaistasi elämää! Kauhun ja pelon alla!- Anonyymi
ihan kutinsa pitää 😥 valitettavasti 😔💔
- Anonyymi
Tuollainen tilanne muodostuu hiljalleen. Vahvat tunnesiteet ja toivo tilanteen korjaantumisesta voivat saada jäämään ja etsimään ratkaisua. Ulkopuoliselle toki näyttäytyy herkemmin kauhu-stoorina. Asioissa on hyvät ja huonot puolensa ja aika vaikuttaa kaikkeen. Irti päästäminen ja isot elämänmuutokset voivat myös olla vaikeita tai pelottaa. Ei pidä tuomita ihmisiä sillä usein taustalla on inhimillinen tekijä tai useita. Sivusta.
- Anonyymi
Kerro ettet koe hänen enää välittävän sinusta koska ei välitä miltä sinusta tuntuu tuollainen elämöinti. Kerro että rakastat häntä muttet voi elää suhteessa jossa toinen ei ota vastuuta siittä miten hänen käytöksensä vaikuttaa sinuun. Asioita voi ymmärtää mutta kaikkea ei tarvitse hyväksyä.
Voit myös kertoa että ymmärrät miksi hän riehuu jne muttet pysty hyväksymään sitä miten hän purkaa stressistä niin ettei välitä sinun tunteistasi sillä niin emotionaalisesti kuin rationaalisesti olisi järkevämpää että hän purkaisi sen esim urheilemalla tms eikä niin että sinä joudut niin lujaan hyökkäykseen sillä sehän ei ole oikein.
Ei ole oikein purkää jatkuvasti o aa pahaa oloaan muihin tai muiden nähden niin että toiset kohtuuttomasti kärsivät siittä.
Mahdollisia purkupaikkoja on muitakin kuin oma koti. Omaa kotia pitäisi pyrkiä varhrlrmaan ja parisuhdetta myös. Koti ja parisuhde ei ole mikään kaatopaikka. Kummassakin pitäisi pyrkiä köyttäytymään muut huomioon ottaen. - Anonyymi
Äijäs kuuluisi oikeasti psykologin juttusille. Ei ole normaalia käytöstä. Ota asumusero, ja katso, loppuuko riehuminen sillä. Jotain tuossa on takana.
- Anonyymi
Toivottavasti teillä ei ole lapsia.
- Anonyymi
Sillä voi olla liian kova stressi työttömyydesta eikä osaa muutoin puhua pahasta olostaan kuin huutamalla ja riehumalla. On sokeutunut sille että ajattelisi miltä tuo tuntuu sinusta. Ei kykene siijen koska elää omassa sisäisessä kuplassaan.joss velloo pahan olonsa kanssa. Ei osaa hahmottaa kokonaoskuvaa. Saattaa olla nepsy oirehdintaakin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3703184Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3151516En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841312- 1081311
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991305Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591255- 481155
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi801062Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa25960- 33847