Jotain stressiä kuulemma mutta alkaa hermot mennä kun mies huutaa mielipuolisesti lähes tauotta ja riehuu kuin hullu. Tavaroita paiskii niin että kuukauden aikana on taulutelkkari ollut jo kolmesti huollossa ja kaikissa väliovissa on isot reiät. Ei anna nukkua vaikka on itse työttömänä ja minä käyn kolmivuorotyössä. Keskellä yötäkin huutaa tai laittaa stereot täysille. Mikä avuksi?
Mies riehuu ja huutaa
18
846
Vastaukset
- Anonyymi
Lataamoon se kuuluu. Sedaatiolääkitys päälle. Välillä sitä miettii onko niiden sielut demonien vallassa. Sitähän ei pystytä todentamaan. Oon miettinyt sitäkin että jos ne onkin kaapissa olevia josta sitten aiheutuu hulluutta itsensä kieltämisen seurauksena.
Olen mies ja aina kun joku mies heittäytyy nihkeäksi mua kohtaan niin mietin voisivatko ne käyttäytyä silleen siksi koska pitävät minusta ja ovat kaapissa, eivätkä kestä sitä. Yks sellanen keissi on itse asiassa tapahtunut mulle. En mä niihin koskisi, lähinnä naurahtaisin jos joku jätkä tulisi avautumaan rakkaudentunnustuksensa minua kohtaan. - Anonyymi
Jaa riippunee itsestäsi ultimaattumi ei noissa tilanteissa auta luultavammin pahentaa olemassa olevaa tilannetta
- Anonyymi
Ero, ala elää omaa elämää.
- Anonyymi
No voi että.
- Anonyymi
Kun tällaisia juttuja lukee niin olen onnellinen siitä, että viihdyn erinomaisen hyvin yksin!
- Anonyymi
Taidat harrastaa onaniaa🫣
- Anonyymi
Katotko homopornolehteä?
- Anonyymi
Onko todellakin tarinasi keksittyä?
Ellei, lukijoiden on hyvin vaikea ymmärtää miksi jatkat kertomanlaistasi elämää! Kauhun ja pelon alla!- Anonyymi
ihan kutinsa pitää 😥 valitettavasti 😔💔
- Anonyymi
Tuollainen tilanne muodostuu hiljalleen. Vahvat tunnesiteet ja toivo tilanteen korjaantumisesta voivat saada jäämään ja etsimään ratkaisua. Ulkopuoliselle toki näyttäytyy herkemmin kauhu-stoorina. Asioissa on hyvät ja huonot puolensa ja aika vaikuttaa kaikkeen. Irti päästäminen ja isot elämänmuutokset voivat myös olla vaikeita tai pelottaa. Ei pidä tuomita ihmisiä sillä usein taustalla on inhimillinen tekijä tai useita. Sivusta.
- Anonyymi
Kerro ettet koe hänen enää välittävän sinusta koska ei välitä miltä sinusta tuntuu tuollainen elämöinti. Kerro että rakastat häntä muttet voi elää suhteessa jossa toinen ei ota vastuuta siittä miten hänen käytöksensä vaikuttaa sinuun. Asioita voi ymmärtää mutta kaikkea ei tarvitse hyväksyä.
Voit myös kertoa että ymmärrät miksi hän riehuu jne muttet pysty hyväksymään sitä miten hän purkaa stressistä niin ettei välitä sinun tunteistasi sillä niin emotionaalisesti kuin rationaalisesti olisi järkevämpää että hän purkaisi sen esim urheilemalla tms eikä niin että sinä joudut niin lujaan hyökkäykseen sillä sehän ei ole oikein.
Ei ole oikein purkää jatkuvasti o aa pahaa oloaan muihin tai muiden nähden niin että toiset kohtuuttomasti kärsivät siittä.
Mahdollisia purkupaikkoja on muitakin kuin oma koti. Omaa kotia pitäisi pyrkiä varhrlrmaan ja parisuhdetta myös. Koti ja parisuhde ei ole mikään kaatopaikka. Kummassakin pitäisi pyrkiä köyttäytymään muut huomioon ottaen. - Anonyymi
Sillä voi olla liian kova stressi työttömyydesta eikä osaa muutoin puhua pahasta olostaan kuin huutamalla ja riehumalla. On sokeutunut sille että ajattelisi miltä tuo tuntuu sinusta. Ei kykene siijen koska elää omassa sisäisessä kuplassaan.joss velloo pahan olonsa kanssa. Ei osaa hahmottaa kokonaoskuvaa. Saattaa olla nepsy oirehdintaakin
- Anonyymi
Voi olla ottanut esim lasol ja siitä aiheutuu huutaminen.
- Anonyymi
anna pillua
- Anonyymi
Paras tapa rauhoittaa tilanne: Sinä muutat omillesi. Asuntosi ei tarvitse ola palatsi, yksi alivuokralaishuone riittää jos se on hiljaisessa ja rauhallisessa talossa.
Vuorotyö jo sinäänsä on tarpeeksi rasittavaa, sinä tarvitset lepoa ja rauhaa pitääksesi työpaikkaai ja siten pystyäksesi elämään.
Olet nähnyt tarpeeksi kauan aikaa ettei mies muuta käytöstään. Joten sinun o nnyt tehtävä aloite aivan oman itsesi takia.
Muuta toisaalle! - Anonyymi
Eroa mulla oli tollainen sekö akka.
Kävi vielä paukuttaa kahdesti uuden kodin Ove.
Toisella kerralla soitin poliisin.
Oli sellisti yötä kun löytyi vasara taskudta- Anonyymi
Ei ihme että vaimosi suuttui jos muutit homosuhteeseen jonkun Ove-herran kanssa. Onneksi kuitenkin vaimosi on löytänyt soittoharrastuksen, toivottavasti on myös päivällä sellisti.
- Anonyymi00022
Anonyymi kirjoitti:
Ei ihme että vaimosi suuttui jos muutit homosuhteeseen jonkun Ove-herran kanssa. Onneksi kuitenkin vaimosi on löytänyt soittoharrastuksen, toivottavasti on myös päivällä sellisti.
varmaan tekee analgaytä sen Oven kanssa ja siksi vaimo suuttui
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle273365Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122489Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.902421Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1072104Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761683Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥481574Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261486Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001305- 1311225
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151136