En ole koskaan tehnyt aloitusta tälle osalle suhteet palstaa.
Jos keskimäärin joka kolmas aikuinen oikeustoimikelpinen ihminen on yksin koko aikuisiän ilman mitään vakituista parisuhdetta saati avioliittoa, niin kuinka moni näistä on ns. painostettuja yksinjääntejä? Tajuaako joku tälläiseen sisarusparveen itsensä nainut, mihin on alkanut? Onko samanikäisten sisarusten kohtelu ollut ns. tasapuolista jos yksi oppii jo kymmenen vuoden ikäisenä ettei koskaan ole minkään arvoinen saati joku kuvittelee itsestään liikoja.
Selittääkö tämä aloituksen alku edes osin sitä,miksi huomattava osa avioliitoista päättyy eroon viiden ensimmäisen vuoden aikana. Ihan vaan vinkkinä, että jos minä menen pankkiin ja otan lainaa, niin pankki tarkistaa tiedot ja haluaa tuntea minut ennen mitään neuvotteluja. Miksi ihmiset eivät tutki puolisoehdokkaan taustoja puolison sisatusten asemaa ennenkuin menevät työntämään käsiään paskaan!
Tuonne sinkkupalstalle yksi juttu. Sinkuus ei ole aina ihmisen oma valinta. Uskollisuus palstalle, että jos on joutunut antamaan pakit kosijalle ilman selitystä, niin pakit antanut voi olla uskollinen tälle jolle joutui antamaan pakit, mutta ei tarvitse edellyttää sitä hylätyltä. Tulipa pelastettua yksi huonosta.
En tiedä ymmärtääkö kukaan tätä juttua. Ehkä meidän jälkeen maailma on joskus vähän parempi ja sinkku- perhe on pahin palstat voidaan lopettaa...
lapsuus ja aikuisuus
Anonyymi-ap
0
146
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!4332656Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?1891807- 571776
Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3021357Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-1541163Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal701059- 871020
Varkaita kuhmossa
Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.331003Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks12987K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali9949