Yrittäjä laajentaa Joensuuhun. Suosittelen kyselemään kyseisen naisen ammattia? Ei se ainakaan kauneuden hoitaja ole vaikka huulia täyttelee. Pistoshoitoja saa kuka vaan tehdä, kun käy vaan päivän kurssin. Huuliin laitetaan ainetta, joka ei sinne kuulu. Huulien laitto aika noin 15min. Liukuhihna meno.
Suosittelen sairaanhoitajaa, jos pistoshoitoja haluaa. Joilla on potilasvakuutus. Jos tuolla paikassa jokin menee pieleen, ei osata tehdä mitään, eikä siellä kukaan voi poistaa kyseistä ainetta.
En edes tiedä mikä on kyseisen ihmisen ammatti? Ei koskaan sitä sano. Onkohan edes ammattia 😃
Studio life JOENSUU
9
984
Vastaukset
- Anonyymi
En voi suositella kyseistä paikkaa.
- Anonyymi
Surkea paikka
- Anonyymi
Oijoi, varasin tänne just pidennyksiin ajan. Onko jotain konkreettista miks pitäs välttää?
- Anonyymi
Eivät osaa tehdä töitä ja ovatko edes käyneet koulutuksia.
- Anonyymi
Mitäs ammattia haet siis joka omistajalla pitäisi olla?
- Anonyymi
kauneudenhoitoalalla toimiminen ei ole pelkkää yrittäjyyttä. Kauneushoitolan pitäjä ei voi nojata siihen, että ”yrittäjäksi voi ryhtyä kuka tahansa”, jos hän samalla tarjoaa palveluja, jotka vaativat tietoa anatomiasta, hygieniasta ja turvallisuudesta.
Tässä tapauksessa omistajalla ei ole alan ammatillista koulutusta. Mikä hänen ammatti edes on? Ei ole läpinäkyvyyttä edes.. Ei ainakaan kosmetologi, tai sairaanhoitaja.. Hän on itse tehnyt ripsi- ja huulipalveluja, mutta esimerkiksi huulten täyttöön annettava ”koulutus” voi kestää vain yhden päivän. Tämä ei ole riittävä pohja, jos verrataan koulutettuun kosmetologiin tai sairaanhoitajaan, joilla on laaja tietämys ihmisen anatomiasta, ihon rakenteesta, infektioriskeistä ja aseptiikasta.
Kyse ei ole vain osaamisesta, vaan myös vastuusta. Asiakkaan turvallisuus voi vaarantua, jos tekijällä ei ole riittävää koulutusta. Potilasvakuutusta tai muuta suojaa ei tällaisessa tapauksessa ole, joten jos jotain sattuu, asiakas jää usein yksin ongelmansa kanssa.
On myös harhaanjohtavaa ajatella, että omistajan vastuulla olisi vain liiketoiminta eikä palvelujen laatu. Kun omistaja palkkaa työntekijöitä, hänellä on aina vastuu heidän toiminnastaan ja osaamisestaan. Pelkkä yrittäjän titteli ei vapauta vastuusta – päinvastoin.
- Anonyymi
Pilasi mun huulet aivan täysin ja kaverilla kans ihan muhkuraiset.. Onneks pysty poistaa aineet. Ois kannattanu mennä muualle, tyhmänä sitten saa kärsiä
- Anonyymi
kauneushoitolan pitäjän tulisi kantaa sekä yrittäjän että ammattilaisen vastuu. Ilman riittävää koulutusta ja vakuutuksia toiminta on riski asiakkaille ja yritykselle itselleen. Joten on hassua, että vaikka yhdellä tekijällä on enemmän tietämystä kuin itse omistajalla , jonka pitäisi olla vastuussa
- Anonyymi
Ihan huuhaa nainen tää omistaja (Kuopiosta) . Nykyään tekee vaan someen jotain vinkkejä jonka tekstit on suoraan tekoälyllä (chatgb) luotuja. Esittää luonnollista muijaa, olematta sitä aidosti. Halu ehkä olla sellainen, mut tosi elämässä van kiroilee, stressaa, juo, polttaa, juhlii. Notkuu jatkuvaan puhelimella ja somettaa päivittäin.. tekee aina jonkun videon mitä olevinaan käyttää, mut ei sit kuitenkaan. Mut hyvää some konttettia olevinaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1834225"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?922766Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1442276Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p8222336 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark222110- 192031
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.302007Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1371841- 851839
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201826