Nykyajan suomalainen työnantaja muistuttaa sairaalloisen ylipainoista ja hapanta tinder-lorttoa, joka edellyttää kumppaninsa olevan lihaksikas, rikas ja kaksi metriä pitkä mies, jolla on Tom Cruisen kasvot ja kulttijohtajan karismaattisuus.
Modernissa työnhaussa on huvittava ristiriitaisuus, että työnantajat vaativat työnhakijoiden olevan suunnilleen jotain supermiehiä tullakseen edes harkituksi siihen työhön. Yksikään työnantaja ei kuitenkaan omien standardiensa ja vaatimustensa perusteella tulisi edes harkituksi tarjoamaansa työhön, jos olisivat sitä itse hakemassa.
Miksi nämä edes saa omistaa yrityksiään, jos eivät itse täytä vaatimuksia, joita vaativat työnhakijoiltaan? Noiden porvareiden omaisuus pitäisi pakkokollektivoida.
Työnantajien epärealistiset vaatimukset
Anonyymi-ap
2
220
Vastaukset
- Anonyymi
Fasisti- kommari
- Anonyymi
Sano vaan ap suoraan että olet incel.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?901757- 851242
- 1101123
- 71954
- 102884
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56828- 47741
- 36732
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47681- 33663