Antaako perut tukensa leipurien lakolle?

Anonyymi-ap

Jos ei anna niin ei ole duunaripuolue.
Jos antaa niin ääneni saa.

4

197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Me lakkovahtien avustusryhmä, kusiruuttapartiot , annamme lakkoporteilla täyslaidallisen tuen ruiskuttamalla siankusta ja lietettä rikkurien päälle lakkoporteilla.

      Talkoo-Taavetti

    • Anonyymi

      Enpä tiijä, mutta antaako Sanna pilhua?

    • Minkä ihmeen takia jonkun poliittisen puolueen pitäisi tukea jonkun ammattiryhmän/-liiton lakkoa? Mitä se tuki tarkkaan ottaen pitäisi olla? Menisikö koko puolue myötätuntolakkoon leipurien vuoksi?

    • Anonyymi

      Ammattiliitto ja poliittiset puolueet pitäisi pitää erillään. Mutta näin ei valitettavasti ole, monessa isossa firmassa jyrää nämä vasemmisto ja demari pääluottamusmiehet ja paasaa riistosta. Onneksi myös pääluottamusmiehistä pääsee eroon.... Rahalla. Kohta taas nähdään kun lakkovahdeille sataa kunnianloukkaus syytteitä kun haukkuvat heitä, ketkä tässä maassa haluavat vielä tehdä töitä. Työnantaja se palkan maksaa ei liitto.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      280
      2898
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      48
      2284
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      348
      1997
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      114
      1723
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      105
      1654
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1375
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1317
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1253
    9. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      77
      1181
    10. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      55
      1179
    Aihe