laitetaanko meikkivoidetta myös luomiin ja silmänympäille? mikä ois hyvä ja halpa pohjustusvoide?
meikkivoide..
henggu
6901
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
minä ainakin laitan luomiin ja silmien ympärille meikkivoiteen.. luomethan pitää pohjustaa hyvin ennen kuin laittaa luomivärin!!! pysyypähän ainakin paremmin! onhan niitä myös semmosia voiteita jotka on tarkoitettu pohjustamaan niitä luomia mutta itse ainakin käytän ihan vaan meikkivoidetta! anytimen meikkivoide taitaa olla kaikista halvin (5-6 euroa) ihan mielestäni ihan hyvää.. käytin sitä monta vuotta mutta nyt viimeksi ostin lumenen matt touch (9-10 euroa)!!! se on mielestäni aivan yhtä hyvä kuin tuo anytimen!!! kannattaa kokeilla eri merkkisiä.. kyllä sinä löydät itsellesi sopivan!!! unohdit mainita millainen iho sinulla on!!??
joo,mul on tosi kuiva iho.. mietin vaa et vanhentaaks se jotenki ihoo, jos sitä meikkivoidetta laittaa koko naamaa :-)
Suosittelen laittamaan meikkivoidetta myös luomiin. Luomiväri pysyy tällöin paremmin silmillä, eikä keräänny niin helposti luomivakoon. Varsinaisia luomien pohjustusvoiteita en ole koskaan kokeillut, enkä oikeastaan ole kuullut niistä mitään kommentteja. Tavallinen meikkivoide käy hyvin.
itse olen pohjustanut luomet puuterilla mutta meikkivoidetta laitan silmien ympärille, joskus joutuu vielä laittamaan peitevoidetta tummiin silmänalusiin.
hyvä meikkivoide on lorealilla, suosikkejani uusin mattapintainen cashmere perfect sekä visible lift. ei todellakaan kallista verrattuna "merkkituotteisiin"
... en ole laittanut meikkivoidetta luomille sen jälkeen kun keksin silmämeikinpohjustusaineet, toimivat paljon paremmin. Lumene on hyvä ja suht. halpa kyseiseen tarkoitukseen. Silmänympärysiholle en meikkivoidetta laita kun joudun kuitenkin lätkimään peiteväriä tummien silmänalusten peittämiseksi.
Ei meikkivoidetta kannata laittaa luomille, liian rasvaista, sitten ei ainakaan luomivärit pysy paikoillaan. Pelkkä puuteri tai silmämeikin pohjustusvoide.