Hei,
Osaako kukaan sanoa mihin voisin laittaa ilmoituksen asiattomasta profiilista suomi24.treffeissä?
Kaverilla on siellä kaksi profiilia ja hän lähettää flirttikutsuja molempien profiilien nimissä ja toinen on 100% feikkiprofiili. Ei ole mielestäni kovin asiallista touhua..
Osaako kukaan sanoa mihin voisin laittaa ilmoituksen asiattomasta profiilista suomi24.treffeissä?
Kaverilla on siellä kaksi profiilia ja hän lähettää flirttikutsuja molempien profiilien nimissä ja toinen on 100% feikkiprofiili. Ei ole mielestäni kovin asiallista touhua..
Vastaukset 9
Vanhimmat
poliisille
Siellä profiilissahan on linkki, "ilmoita asiattomasta profiilista".
Klikkaa sitä ja laita tietoa eteenpäin.
Eiköhän profiili sitten poisteta...
Niin mistä sen tietää, mikä profiili on asiaton?
Tiedän montakin jolla on esim useampi profiili, ei kai sitä kielletä missään?
Feikkiprofiilin avulla voi mainiosti seurata muiden liikkeitä näillä markkinoilla.
Ja onko tämä koko treffipalsta sitten jonkun mielestä asiallista touhua?? Johan tuo on monissa viesteissä todettu ja lisäksi omakohtaisesti koettu, ettei täältä tositarkoituksella etsivä mitään saa. Tämähän on täysin varattujen leikkikenttä.
Ja mistä sen tietää, monenko naisprofiilin takana voi piillä ihka oikea maksullinen nainen?
Sehän se varsin asiallista olisikin!
Mielestäni on asiatonta pitää kahta profiilia, joista toinen on täyttä puppua. Tässä kyseisessä tapauksessa ao. henkilön oman ilmoituksen mukaan siinä EI YKSIKÄÄN kohta pidä paikkansa. On todella törkeätä flirttailla ja lähetellä viestejä molempien profiilien nimissä. Sehän on törkeää huijausta. Mielestäni se on lisäksi vielä ihan sairasta. Ei normaalilla ihmisellä ole mitään tarvetta seurata muiden tekemisiä. Sehän on yksityisyyden loukkaus, sama kun avaisit toiselle osoitetun kirjeen tai menisit kurkistelemaan toisten makuuhuoneeseen.
Ja sitten tapahtui näinä päivinä:
Tämä kyseinen mieshenkilö; hän ilmiselvästi saa jotain kicksejä niistä viesteistä, joita naiset hänelle vastaavat. Minulle hän lähetti viestin, jossa kertoi avoimesti omistavansa "sekopää"-profiilin ja sitten toisen, aidon (?). Ja siihen hän oli liittänyt toisilta naisilta saamiaan viestejä. Kertoipa herra myös, että hänen profiilinsa on kerran joutunut hyllylle, ja saanut sen sitten takaisin, kun on ottanut yhteyttä ylläpitoon!
En vaivautunut vastaamaan hänelle ollenkaan, niin eikös seuraavana päivänä tullut lisää viestiä, vastaviestin toivossa ilmeisesti.
Onneksi voi laittaa torjunnan päälle ja se pelaa niin kauan kuin nämä sekopäät laittavat uusia profiileja nettiin.
En nykyään vastaa kuin kuvallisiin ilmoituksiin vaikka eihän sekään kyllä anna takuuta siitä, että profiilin takana on just se ihminen ..
...mitään, kuva nimittäin. Olen myös saanut flirtin sellaiselta tyypiltä, jolla oli kaksi profiilia. Ja molemmissa sama kuva, joka kuvakin oli feikki. HAH!
Olisi nyt edes laittanut toiseen eri kuvan, mutta ei. Mitä nää oikein ajattelee, ei vissiin yhtään mitään.
Kyllä täällä on paljon ihan asiallisesti seuraa etsiviä ihmisiä.Ei tämä ole mikään varattujen temmellyskenttä,ne vaan välillä aktivoituu.Omaa vaimoa tietty kohdellut niin huonosti ja välinpitämättömästi että se ei anna enää.Ja mitä tuohon tulee niin tietysti on väärin pitää montaa profiilia!Miksi pitäisi feikkiprofiililla "seurata" tilannetta.Olen sitä mieltä että nämä feikit eivät edes pysty tasavertaiseen seurustelu suhteeseen ja purkavat turhautumiaan täällä.Mutta silti ei kannata luovuttaa,helmet ovat syvemmällä ja pitää vähän kaivautua...
Sehän osuu omaan nilkkaan lopulta.
Ajattelepas tilannetta, että joku nainen tosiaan kiinnostuisi tästä feikistä.
Entäs sitten kun/jos käy ilmi, että mies on aivan toisenlainen... Ei hyvältä näytä jatkon suhteen.