Heips. Olen lähdössä viimeistään lokakuussa kyprokselle limassoliin au-pairiksi. Kertokaa jo siellä käyneet, et minkälainen paikka se on. Ja onkos ketään muita lähössä samaan paikkaan syksyllä?
Kypros, limassol
tyttönen
2559
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Limassolista en tieda, mutta jos bileita etsit niin paremmassa paikassa en (viela) ole kaynyt kuin Agia Napa ;) Tylsaa ei kylla tule :P
Ja kuuuuuma on, oltiin syys-lokakuun vaihteessa pari viikkoa, ja 35 oli joka paiva. En halua edes kuvitella keskikesaa.. Mutta tervemenoa ja pida kiva vuosi :)
Olen vain lomaillut Limassolissa useasti. Pidin kovasti. Siel on sekä rantoja, kauppoja, että biletysmestoja. Nuorisoa on paljon ainaskin loppukesästä.
Ite oon ollu aupairina Kreikassa. Aika erilaistahan tuo Etelä-Euroopan elämäntyyli on. Kannaattaa unohtaa kaikki suomalaiset aika/täsmällisyyskäsitteet jo lentokentällä. Mutta kivaa on! Pidä hauskaa!