Kai te haluatte että firma on pystyssä vielä ensi vuonnakin? Työnantaja maksaa teidän palkan ja jos te ette tee töitä, he palkkaavat ihmiset jotka haluaa tehdä töitä, tekemään ne. Miksi te käyttäydytte typerästi? SEL:n työntekijät on ylityökiellossa ei työnantaja, he saavat tehdä mitä haluavat. Olisi todellakin oikein, että tuollaisille lusmuille tulee kenkää KUN tuolla menolla ne yt:t tulee. Ja en, en ole kokkikartanolla töissä enkä tekemisissä muutenkaan, ärsyttää vaan tuo typeryys mikä tuntuu vain lisääntyvän kun kyseessä on SEL.
Kokkikartanon työntekijät !
10
348
Vastaukset
- Anonyymi
Tätä ei moni lakkokiihkoilija ymmärrä, ilmeisesti ei mitään väliä sillä miten työnantajalla menee. Sehän ei ole työnantajan ongelma jos sellin duunarit on ylityökiellossa, TYÖT ei ole lakossa, ainoastaan työntekijät kieltäytyy tekemästä ylitöitä. Ei liitto määrää mitä yritykset tekee.
- Anonyymi
Oletteko koskaan kuullut että työnantaja sanoo että nyt menee hyvin, ja nyt on aika palkita teidät ylimääräisellä palkankorotuksella?.
Kertokaapa jos olette kuulleet tai olette itse saanut palkankorotuksen kehujen päälle. - Anonyymi
Ei koskaan sellaista tilannetta ollut eikä tule että työnantaja tulisi tarjoamaan yhtään ylimääräistä.
Sen takia pidettävä tiukasti kiinni näistä vähistäkin mitä enää jäljellä.- Anonyymi
Oletko saanut korotukset pyytämättä?.
- Anonyymi
Kyllä minä olen saanut palkankorotuksia koska työnantaja arvostaa työpanostani. Lakkoilkaa vaan, helpompi sanoa lusmut irti kun tulee yt. Kuka oikeasti hyvistä työntekijöistä haluaa eroon, ei kukaan, ainoastaan teistä lakkolusmut.
- Anonyymi
Ei työvoimapulan aikana ketää lakkoilijaakaan irtisanota.
Voi työnantaja pitää kämmenellään hieman parempana lakkoon osallistumatta jäänyttä ja muka hieman parempaa palkkaa maksaa, mutta...vaatiikin sinulta sitten enemmän ja kieltäydyppä kerrankin, et ole pomon suosikki lellikki enää.
Talkoo-Taavetti
ps. oletko katkera kun tulit ruutatuksi sillä siankusella ??? - Anonyymi
Talkoo-taavetti, jää jo eläkkeelle. Työ"panostasi" ei kukaan arvosta, tiedät itsekin että se on olematon, ja työnantaja haluaa sinusta eroon. Itse sain lakon ajalta todella hyvät korvaukset kun tein työt, sinunkin työt. Tee palvelus ja älä tule töihin, haisetkin jo niin pahalle että pilaat jo silläkin työpaikan ilmapiirin.
- Anonyymi
Hei mä olen ollut jo eläkkeellä parisen vuosikymmentä, mutta toiminta jatkuu lakkovahtien avustusryhmien vetäjänä ja tarvitessa tartun ruutankahvaan itsekin.
Minuun, eikä meihoin toisiinkaan pysty mitkään uhkailut, ei sanktiot, sakotkaan, koska ammattiosastot ne maksaa jos niitä tulisikin. Ei ole koskaan tullut ja...mites annat eläkeläisille lopputilejä...
Talkoo-Taavetti - Anonyymi
Se on paras olotila. Ei kukaan voi Taavetille mitään.
- Anonyymi
Onneksi aika hoitaa Taavetit, harmittaako ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju524347S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam1114169Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu404082Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko653927- 853364
Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta673259IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan1523231Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �171592- 451531
Jos sulla ei olis ollut tunteita
Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?1291130