Laskin juuri

Anonyymi-ap

Nopeasti että mulla on tällä hetkellä hallussani about 21 pilleripurkkia, 6 jauhepussukkaa sekä 1 nesteputeli. Hyvä että ylipäätään kaappeihin mahtuu. Niin, että repikää siitä 👌. Onkohan tää homma ihan kontrollissa 🤔? -💊-.

4

191

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En siis tietenkään käytä niiden kaikkien sisältöjä samanaikaisesti. Ainoastaan yhdet jauheet kerralla (ovat samaa tavaraa keskenään), ja sama juttu magnesiumin sekä D-Ca:n kanssa. Aloitukseni taitavat kuulostaa pitkälti clickbaiteilta 😅. Kohtuus kaikessa.

      Luin kerran netistä että vaikka vesiliukoiset vitamiinit poistuvatkin viimeistään urean mukana niin on viitteitä siitä että samalla elimistöstä voi lähteä antioksidantteja. Olikohan kyseessä C-vitamiini vai mikä? Toisaalta mikäli tavaraa siirtyy pois elimistöstä niin se voi olla indikaattori siitä että elimistö on jo kyllästetty vitamiineilla ja hivenaineilla. Eli mahdollisesti siitä ei seuraa ravintoainevajetta.

      Vaje on aina paha. Sen oon huomannut että ravintoaineiden lisäsaannin myötä elimistöni kykenee palautumaan aiempaa nopeammin fyysisestä rasituksesta. Akillesjännevaivani on lähes tipotiessään. Nilkuttaisin jalkaani ilman oraalista kollageenia. -💊-.

    • Anonyymi

      Nyt mul on jo 24-päkki hallussani niitä pilleripurkkeja. Taidanpa pian päästä guinnesin ennätystenkirjoihin ;). -💊-.

      • Et kyllä pääse ennätystenkirjoihin noilla... Esim. Bryan Johnsonilla on noin 100+ eri ravintolisää mitä hän käyttää. Ja itsellänikin taitaa olla enemmän kuin 30, mutta en myöskään käytä niitä kaikkia läheskään joka päivä.

        Niitä pitää osata käyttää myös oikein, esim. alfalipoiinihappo toimii parhaiten 3 tunnin välein, ALA/DMSA-protokollana tunnettu. Ja glysiini +NAC lisää elimistön glutationin tuotantoa, tietyt aineet kombinaationa lisää kantasolujen määrää elimistössä, kollageeniproteiini korjaa sidekudosta, ja siitä on hyötyä ihon ikääntymisen hidastamiseen. Solujen uudelleenohjelmointiin on myös olemassa omat aineensa, mutta se on vielä kokeellisella asteella. Jne..


      • Anonyymi
        m36-intj kirjoitti:

        Et kyllä pääse ennätystenkirjoihin noilla... Esim. Bryan Johnsonilla on noin 100 eri ravintolisää mitä hän käyttää. Ja itsellänikin taitaa olla enemmän kuin 30, mutta en myöskään käytä niitä kaikkia läheskään joka päivä.

        Niitä pitää osata käyttää myös oikein, esim. alfalipoiinihappo toimii parhaiten 3 tunnin välein, ALA/DMSA-protokollana tunnettu. Ja glysiini NAC lisää elimistön glutationin tuotantoa, tietyt aineet kombinaationa lisää kantasolujen määrää elimistössä, kollageeniproteiini korjaa sidekudosta, ja siitä on hyötyä ihon ikääntymisen hidastamiseen. Solujen uudelleenohjelmointiin on myös olemassa omat aineensa, mutta se on vielä kokeellisella asteella. Jne..

        Jos on sata lisää niin niiden popsimiseen kuluu koko päivä. Mitäs jos terveys noudattaakin Gaussin käyrää eli jos pyrkii puhdistamaan elimistönsä terveysjutuilla viimeisen päälle niin sitten elimistön toleranssi kaikkea moskaa vastaan alenee? Sitten ihminen tavallaan jopa heikkenee. Viina miehen tiellä pitää, tänään taas. On se läträäminen mulla silti maltillisempaa kuin hieman nuorempana.

        Joku selitti youtubessa mikromuoveista ja kuinka bufferoida niitä vastaan. Enpä tiedä, sitä on kaikkialla niin auttaako taistelu sitä vastaan. Se selitti että valkosipuli ja riittävä uni auttavat sitä vastaan. Muoviset leikkuulaudat ja hammasharjat on kuulemma syytä vaihtaa puisiin ja muoviset mikrokuvut on heitettävä veks. Vesi pitäisi filtteröidä. Syön mä sentään valkosipulia. Kun tv-ohjelmassa todettiin autojen renkaista irtoavan mikromuovia niin tämähän on käytännön saasteongelma etenkin näin kevään katupölyaikana. Pilleripurkitkin ovat kovaa muovia 😅. Voisin uudelleenohjelmoida soluni liittämällä itseni piuhoilla takaraivon kautta Matrixiin. Se on mmmmmmoro. -💊-.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      74
      3750
    2. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      176
      2946
    3. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      2926
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      57
      2411
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      362
      2190
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      160
      1870
    7. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      78
      1565
    8. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      28
      1390
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1378
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      39
      1352
    Aihe