Suomessa on viety sananvapaus

Anonyymi-ap

Sananvapaus annettiin vain jollekin jolla on sama mielipide mikm on virallisin!

7

117

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ole todellisen lain mukaista.

      Monet kertovat samaa, he kokevat ettei heille sallita ilmaista omaa mielipidettä enää.

      • Anonyymi

        Se on suunnattu ulkomaalaisille jotta maamme pystyy jatkamaan oman maan ankeuttamista. Se tehdään niin, että luodaan valheellinen kuva yhdestä kaikkien ajatuksesta.


      • Anonyymi

        Ja näitä kokemusasiantuntijoitahan riittää.
        Mielipide on kuin persreikä - jokaiselta löytyy sellainen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se on suunnattu ulkomaalaisille jotta maamme pystyy jatkamaan oman maan ankeuttamista. Se tehdään niin, että luodaan valheellinen kuva yhdestä kaikkien ajatuksesta.

        En ole Kiva!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En ole Kiva!

        En suorita niiden toivomaa rooliodotusta. He olettivat minut joksikin sellaiseksi joka lapsellisesti toimii heille kivaa!


    • Anonyymi

      Jossain vaiheessa varmaan tulee valkotakkiset kun aikansa jaksaa riekkua.

    • Hei kaikille,

      Vinkkaan tässä Exit-toiminnan keskiviikkona 9.4. klo 17-18.30 Tukinetissä olevasta ryhmächatistä: Mielipiteenvapaus ja -vastuu: kuka, mitä ja miten saa puhua?

      ”Jokaisella on oikeus mielipiteen- ja sananvapauteen; tähän sisältyy oikeus häiritsemättä pitää mielipiteensä sekä oikeus rajoista riippumatta hankkia, vastaanottaa ja levittää tietoja kaikkien tiedotusvälineiden kautta.” Ja miten tähän liittyy sananvapauden ja -vastuun kysymykset?

      Jos kiinnostuit, tule keskustelemaan aiheesta! Chatin löydät täältä: https://tukinet.net/teemat/exit-toiminta/ryhmachatit/

      Tukinetissä on paljon muitakin sekä ryhmä- että yksilötuen palveluita, jota voi käyttää elämän eri tilanteissa. Anonyymisti ja maksutta.

      Tukinet.net - Tukipisteesi netissä https://tukinet.net/

      MIELI kriisikeskus/Kata

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      123
      1776
    2. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      91
      867
    3. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      148
      832
    4. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      60
      800
    5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      762
    6. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      47
      692
    7. Lidilikö Suomussalmelle

      Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
      Suomussalmi
      42
      647
    8. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      70
      641
    9. Upeaa Google!

      Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
      Kajaani
      257
      639
    10. Ei makeat pimut sytytä

      sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol
      Ikävä
      33
      587
    Aihe