Tosiaan EU:n natsivaltio Saksa on tuomassa ydinohjukset Suomeen 2027 ja asia on laitettu vireille salaisesti.
Kun ovat jo niin kovassa sotakiimassa ja haluavat hyökätä EU armeijalla Suomen kautta Venäjälle 2029.
Kun ovat jo niin kovassa sotakiimassa ja haluavat hyökätä EU armeijalla Suomen kautta Venäjälle 2029.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Onkos itäsaksalla vielä pesäke venäjällä?
On siellä
Pojat, olette täsmälleen väärällä palstalla agitoimassa väkeä.
Jokainen täällä tietää ettei EU saatika Suomi halua hyökätä Venäjälle.
Kaikki yritykset edes esittää tuollaista epistolaa on päivänselviä Venäjän järjestämiä tai sponsoroimia yritelmiä selittää asiat sellaiseksi että on "oikeutettua" hyökätä Suomeen.
Suomi haluaa elää omalla puolella Venäjän rajaa, ja myös haluaa sen että Venäjä pysyy omalla puolellaan.
Kyllä näyttää ruskitrollia nyt vituttavan. Ja hyvä niin.
Jos se on salaista tietoa, mistä sinä olet sen kuullut?
nyt vaan kansalais aloite, että suomi ei ota maaperäleen saksalaisten varastoa,
Venäjän natsivaltiolla on enämpi atomipommeja kuin on Saksan natsivaltiolla !
Ei niitä tarvita kuin yksi Putiinille nimettynä.
Juuh. Oikia meininki! Suomeen tarvitaan oikeasti ydinaseita, kyllä! Koko Venäjän raja pitäisi miinoittaa semmosilla räjähteillä, että kun tankki ajaa päältä, niin siitä jää pelkkä savu jäljelle. Suomessa pitäisi olla ydinkärjet osoittamassa kohti gremliä jo nyt. Euroopan pitää ottaa suurempi vastuu puolustusmenoistaan. Suomessa se voisi olla yli 5% bkt: stä. Pitäisi myös pakottaa EU: n loisvaltiot suurentamaan puolustusmenojaan. Parasta olisi ollut kun Väyrysen Paavo olisi aikoinaan saanut aikaan Pohjoismaiden välisen liiton EU: n sijaan.
Juu saksalahan niitä ydinaseita on...
Millä perusteella ?!
Joo tiedän, luit Iltalehdestä juttua Saksan ydinohjuksista ja pidät sitä kiveen hakattuna totuutena ilman että edes vähän olisit vaivautunut tutkimaan asiaa omilla aivoillasi.
Ei riitä että lukee Iltalehteä ja heittää samalla aivot narikkatorille.
Se on mahdoton tapa todistaa yhtään mitään.
Valitettavasti monet vanhukset ja ylioppilaat ulkoistavat ajattelunsa Iltalehdille.
Mites kun Saksalla EI OLE ydinaseita? Mistäs ne niitä Suomeen toisivat?
Eikös niitä jo "tuotu" jostain suomeen pari viikkoa jälkeen kun oli liitytty Nato:on, niin väitettiin että ydinohjuksia tuotiin muka jostain jonnekin suomen satamaan laivoilla Helsinkiin muistaaksein?
Tiedän että se oli pelkolornoa koska Sakemanneillakaan niistä ei ole todistusaineistoa.
Eihän ydinaseita edes ole olemassa.
Niistä ei taida olla todisteita että niitä ois käytetty
MISSÄÄN
Mistään ydinohjussäteilylaskelmista sotaalueilla en ole koskaan kuullut puhuttavan.
Ydinase on muka joillain hallussa pommi, mutta kun ne tietää, ettei niitä vois käyttää koska ittekin kuolis, kaikki kuolis. Toisaalta jos sitä on yritetty, tai yrittävät, sitä ei sallita, niin ihan häpö häpö juttuja, muka saksa tuo ydinaseita suomeen:)
Saksa ei ole tuomassa yhtään mitäään piste!!!