Kokemuksia Doony.fi?

Anonyymi-ap

Minkälainen työpaikka?Lupaavat ulkomaanmatkankin kerran vuodessa.

10

8522

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Karttakaa, tämä on sitä itseensä!

    • Anonyymi

      Katsokaa keskusteluja fabros group ja finnacta.

    • Anonyymi

      Puhelinmyyntiä, palkkoja ei makseta ja ikinä ei pääse tavoitteeseen

    • Anonyymi

      Kokemusta on ja en todellakaan suosittele kenellekään tuota paskaa firmaa. "Markkinointiasiantuntijan" työ on oikeasti vain puhelinmyyjän hommaa jossa kaupitellaan arpoja :D. Lupaillaan hyvää palkkaa mutta todellisuus jotain aivan muuta. Pohjapalkkaa ei ole ollenkaan, ja yhdestä myynnistä maksetaan 8e provisio eli ei tuosta tosiaan järkeville palkoille pääse. Ulkomaanmatka jonka lupaavat työntekijöille on risteily jonne pääsee mukaan vain jos saa myytyä tietyn määrän. "Arvokas" myyntikoulutus oli tunnin mittainen youtube video :D. Firma myös vaihtanut ainakin 2 kertaa nimeä, luultavasti maineen puhdistamisen takia, käykää katsomassa arvosteluja fabros group ja finnacta. Jos jotain positiivistä pitää keksiä, niin etätyömahdollisuus ja oma tiiminvetäjä oli ihan mukava, mutta lista loppuukin lyhyeen.

      • Anonyymi00012

        Katsoin jonkun videon missä ukko leppoisasti kehui että pidetään kahvi ja ruoka tauot ja normaalia työtä ja ja ja😄


    • Anonyymi

      Jotenkin heidän työnhaku ilmoitus epäilytti. Googlasin ja ei näytä hyvältä.

    • Anonyymi

      Olin doonyllä hommissa kuukauden ja tein myyntiä satojen ellen tuhansien eurojen edestä. Sitten selvisi pienellä taustatutkimuksella että nää sivut joista saavat puhelinnumerot on huijaussivuja ja esim feikki DNA:n sivuja ja jotai perus prnosivu mainos kyselyitä. Pohjapalkkaa ei ole vaan se on puhelimessa vietetystä ajasta. Pomo sano että etkai oo lukenu näitä chatteja suomi24/redditissä ja sanoin että oon. Tuumasi siihen että ne on luusereita jotka ei koskaan menesty ja puhuvat paskaa 😂 sit ku joka aamu pidettiin "palaveria" niin aina sanottiin että asiakas on aina väärässä ja ei tarkoittaa kyllä sekä "huippumyyjät" tekee 3000€/kk yms yms perus settiä. Lähdin firmasta pois koska tiesin että tällä en tuu itteäni elättämään+ viattomien vanhusten jotka on erehdyksessään laittanut tietonsa näihin paska sivuihin huijaaminen ja pakkomyynti sekä nuorten ihmisten sinisilmäisyyden työpaikkoja kohtaan epäselvillä sopimuksilla ja palkkataulukoilla hyväksikäyttö ei ole omien moraalien mukaista. Lähdin firmasta yli kuukausi sitten ja vieläkään ei ole tullut penniäkään tilille enkä vaivaidu edes mitään kyselemään. Joten hyvät ihmiset jotka harkitsee tänne menemistä ÄLKÄÄ MENKÖ. Tuhlaatte vain aikaanne ja MUISTAKAA jos joku vaikuttaa liian hyvältä ollakseen totta se ei sitä todennäköisesti ole.

    • Anonyymi

      ÄLKÄÄ MISSÄÄN NIMESSÄ MENKÖ DOONYLLE TÖIHIN
      Olin doonylla 1.5 kk töissä ja palkkani piti olla tältä ajalta 1200-1500€
      Todellisuudessa palkkani koko ajanjaksolta oli 220€
      Välttäkää koko paikka
      Koko firma perustuu huijaukseen ja myynneistä saatu provisio on ihan olematon

    • Anonyymi00009

      Ihan paska paikka

    • Anonyymi00011

      Työnantaja ei koskaan pitänyt sovituista aikatauluista koulutusten suhteen kiinni. Tää ”jessica” kuulosti ja näytti aivan kun ois kamapäissään ja soitteli mulle keskellä yötä, sekä laitto sekavia viestejä. Jatkoi soittelua ja viestittelyä vielä työsuhteen päättymisenkin jälkeen. Kaupattavat arvat kuulosti jo itsessään niin kusetukselta, etten koskaan päässyt edes puhelinmyyntiin asti ja tää öinen soittelu ja spämmiminen oli vika niitti. Aneli mua jatkamaan töitä ja lupaili kuun taivaalta. En voi suositella millään tavalla. Opetusmateriaalit oli aivan kuraa ja tästä vajaa kuukauden koulutuksesta en koskaan saanut luvattua palkkaa. Paska firma ei voi muuta sanoa ja traumat jäi vastaavanlaisiakin yrityksiä kohtaan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      41
      1877
    2. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      710
      1270
    3. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      99
      1011
    4. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      88
      894
    5. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      102
      888
    6. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      62
      716
    7. Taidan olla pelkuri

      Kun en uskalla edes kysyä sulta 😳
      Ikävä
      32
      612
    8. Olinko yhden viestin arvoinen?

      Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.
      Ikävä
      68
      518
    9. Kuka om uusi kylän mies?

      Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku
      Suomussalmi
      12
      505
    10. oot mun silmissä

      Vain äärettömän nolo. Anna olla jo 😂
      Ikävä
      78
      501
    Aihe