Minkälaisen naisen kanssa seurustellaan

Anonyymi-ap

Olen itse sellainen nainen, ettei musta miehet kiinnostu pidemmän päälle. Monesti menee samalla kaavalla max 2kk:tta nähdään, kertoo että on tunteita, haluaa parisuhteeseen kanssani. Ja sit yllättäen miehestä ei kuulu mitään.
Olen luonteeltani mukava, aito, iloinen, huumorintajuinen (en vakava mielinen, negatiivinen) mua kehutaan nätiksi, maanläheiseksi. Näin olen kuullut muilta miehiltä, kun olen kysynyt heiltä.
Mutta miksi kun lähden tapailemaan ja sitä kestää hetken aikaa niin miksi miehet eivät näe mua vaimomateriaalina. Toisilla naisilla näyttää olevan helppoa hommaa, tuntuu että saavat kenet vaan jos haluavat

13

452

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sinulla on ollut huonoa tuuria. Olet tavannut vain epäkypsiä, huonosti käyttäytyviä, sitoutumiskyvyttömiä miehiä, jotka ei kykene kommunikoimaan, vaan hyppii kukasta kukaan ghostaten edellisen. Nämä miehet pysyykin sinkkuina ikuisesti ja niitä valitettavasti tapaa suomi treffeillä.

    • Anonyymi

      Yhden kanssa olin vähän pidempään, reilu puoli vuotta. Kerroin hänelle mun ikävistä kokemuksista. Kertoi ettei mulle tee noin että olisi syytä jättää. Ei kauan mennyt kun yks ilta tuli vielä rakkausviestejä mulle ja seuraavana päivänä halusi yllättäen lopettaa jutun. Halusi olla mun kaveri kun kumminkin viihtyi mun kanssa.

      • Anonyymi

        Älä nyt suutu mutta miehet tykkää päällekäyvistä naisista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Älä nyt suutu mutta miehet tykkää päällekäyvistä naisista.

        Eivät kaikki pidä.

        Kannattaa välttää näihin "miehen pitävät/eivät pidä" -juttuihin uskomista. Yleensä eivät pidä paikkaansa.


    • Anonyymi

      Mutta minkälainen mun pitäisi sitten olla, että mahdollisesti kunnioitettaisiin mua

      • Anonyymi

        Oikeasti tuntea omat rajasi joita et anna ylittää.
        Jos ajattelet miesten kannalta, ole vaikeasti tavoiteltava ja pitkään. Miehet tulee aina haluamaan jotain mitä eivät saa, olet sitten kuinka kaunis ihana rikas,tällöin pysyvät suhteessa mutta pettävät.Suuri osa miehistä mutta eivät kaikki.NS. kiltit miehet näkevät sinut ihmisenä eivät objektina.
        Saa lukea rivien välistä mitä ajan takaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oikeasti tuntea omat rajasi joita et anna ylittää.
        Jos ajattelet miesten kannalta, ole vaikeasti tavoiteltava ja pitkään. Miehet tulee aina haluamaan jotain mitä eivät saa, olet sitten kuinka kaunis ihana rikas,tällöin pysyvät suhteessa mutta pettävät.Suuri osa miehistä mutta eivät kaikki.NS. kiltit miehet näkevät sinut ihmisenä eivät objektina.
        Saa lukea rivien välistä mitä ajan takaa.

        Olipas huono yleistys miehistä.

        Mikähän siinä on, että miehet yleistetään täällä niiden suurimpien pällien perusteella?


    • Kun ikääntynyt nainen edellyttää/vaatii mieheltä seurustelua, niin se tarkoittaa että nainen roikottaa miestä tapailumiehenä, tapailusuhteessa, siis maksajamiehenä.

      Seurustelu kuuluu ihmisten elämässä nuoruusvaiheeseen, jolloin seurustelijat vielä elävät vanhempiensa kodeissa, eivätkä edes tienaa riittävän hyvin että hotelliin voisi mennä peuhaamaan, on siis vaan seurusteltava jonka yhteydessä toisinaan pääsee kopeloimaan/kopeloitavaksi, yms.

      Yksin asuvilla ihmisillä ei ole mitään tarvetta seurustella, kun kummatkin himoitsevat toisiaan, on mahdollista peuhata kumman tahansa luona, sen lyhyen ajan kunnes muutetaan yhteen.

      • Anonyymi

        Asia ei ole näin. Toki on miehiä, joilla fyysinen puoli on kaikista tärkein, mutta aloittaja ei taida olla tällaisesta kiinnostunut.

        Suhteita ja suhteessa olevia on monenlaisia. Kaikkia ei saa millään mahtumaan yhteen hölmöön ja todellisuudesta etääntyneeseen mielipiteeseen.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Asia ei ole näin. Toki on miehiä, joilla fyysinen puoli on kaikista tärkein, mutta aloittaja ei taida olla tällaisesta kiinnostunut.

        Suhteita ja suhteessa olevia on monenlaisia. Kaikkia ei saa millään mahtumaan yhteen hölmöön ja todellisuudesta etääntyneeseen mielipiteeseen.

        Todellakin, avauksesta päätelleen AP varmaankaan ei enää halua rakastella, joten miehet siirtyvät eteenpäin. Nainen voi niin helposti pitää miehen parisuhteessa, kunhan vaan ei pihtaa.

        Miehet eivät ryhdy seksittömään suhteeseen. Seksi, seksuaalisuus, erotiikka ja -leikit ovat ainoa voima joka viettelee miehen parisuhteeseen ja ainoa mikä pitää miehen siinä.

        Tässä on perussyy miksi niin suuri osuus avioliitoista ym. pariskunnista eroaa kun nainen tulee 40+ ikään, hänellä alkaa silloin vaihdevuodet jonka takia kotiseksi päättyy. Moni mies ei tiedä että vaihdevuodet sammuttaa naisen seksuaalisen funktion lopullisesti ja siksi roikkuvat seksittömässä suhteessa jopa joitakin vuosia, he pysyvät suhteessa siksi että luulevat ongelman menevän ohi.


    • Anonyymi

      "Minkälaisen naisen kanssa seurustellaan"

      Minun kanssani pääsee seurustelemaan nuori (10+), hoikka kaunotar, joka on antautuvainen, nöyrä ja tottelevainen.

    • Anonyymi

      "Olen itse sellainen nainen, ettei musta miehet kiinnostu pidemmän päälle"

      Niin, 𝐥𝐲𝐡𝐲𝐭 minihame päälle, koipireidet 𝐩𝐚𝐥𝐣𝐚𝐢𝐧𝐚 ja avoinvarpikorkkarit hoidetuissa jaloissa, 𝐬𝐡𝐞𝐞𝐫-𝐩𝐚𝐢𝐭𝐚 päälle ilman rintareppuja niin että 𝐢𝐡𝐚𝐧𝐚𝐭 𝐩𝐢𝐤𝐤𝐮𝐭𝐢𝐬𝐮𝐥𝐢𝐭 hahmottuvat selvästi. Kyllä miehet kiinnostuvat aivan varmasti.

    • Yleensä sen tietää heti ensimmäisellä kerralla, että natsaako vai ei. Oon huomannut, että naiset taas ajattelee että voi alkaa tapailemaan, vaikkei olisi mitään kipinöitä ollut ensitreffeillä. Annan toki mahdollisuuden näissä tilanteissa, mutta ei siitä mitään tule kun ns. pakolla tapaillaan ja tutustutaan. Silloin se helposti jää juuri niihin muutamiin treffeihin, eikä kehity siitä enää mihinkään. Mun mielestä olisi tylsää tapailla ihmistä vaan siksi, että "siinä on jotain potentiaalia ehkä".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      116
      5175
    2. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      183
      4424
    3. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      176
      4360
    4. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      93
      3550
    5. Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus

      Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast
      Maailman menoa
      29
      3314
    6. Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan

      Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa
      Maailman menoa
      38
      3200
    7. Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista

      kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi
      Maailman menoa
      15
      3190
    8. Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana

      Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä
      Maailman menoa
      15
      3099
    9. Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle

      ✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL
      Maailman menoa
      58
      2955
    10. Persut ne lomailee veronmaksajien piikkiin

      Nämä rötösherrat kyllä putoavat onneksi eduskunnasta. Ja kuten Marin maksoi aamupalansa, niin nämä reissut pitää periä m
      Maailman menoa
      24
      2416
    Aihe