JUNTTEJA KAIKKI SUKULAISET

Anonyymi-ap

En pidä kenestäkään sukulaisesta, kun kerrankin menin kylään ja pyysin koiralleni vettä, niin jostain kuralammikosta annetaan, ihan kuin v..ttuilua, tai tyhmiä. puhdasta vettä pitää olla myös koiralle. en ole sen koommin kyläillyt siellä enkä muuallakaan, kun ovat kaikki juntteja. ei mitään sivistystä. se jos annetaan koirallesi jotain kuravettä, niin se merkkaa ettei sinuakaan arvosteta. muissakin sukulaispaikoissa melkein samanlaista käytöstä. juokaat itse kuravetensä.

6

362

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      minua on aina väheksytty sukulaisten keskuudessa, aina kun näkevät minut, niin tietty väheksyvä virne naamoilla. ja katsovat toisiaan merkitsevästi, mitä tarkoittavatkaan, ilmeisesti puhuvat musta selän takana p...skaa ja naureskelevat..sekä selän takana että edessäni.

      • Anonyymi

        Ovat parempia kuin sinä. 👍


    • Anonyymi

      Hyvä.

    • Anonyymi

      Tästä tuli mieleen yks ahdistava täti, huuhhuh, jotkut osaa olla sietämättömiä

    • Anonyymi

      Minkälainen vesi on koirallesi tarjoilukelpoista. Tämä varmaan oli kohdallasi vain esimerkki mutta meillä koirat ennemmin juo lätäköstä kuin kloorattua ja ultrapuhdistettua hanavettä.

    • Anonyymi

      Puhdas hanavesi kelpaa

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      45
      8780
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      103
      6418
    3. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      81
      4835
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      120
      4585
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      161
      4468
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      69
      3013
    7. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      166
      2200
    8. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      65
      2098
    9. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      157
      2027
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      49
      1831
    Aihe