On olemassa kaikenlaisia silmiä, mutta mainitakseni niistä vain muutaman, joudun neulansilmään, minkä vuoksi silmittömyys karuudessaan näyttäytyy yönsilmänä, kuin silmänreikänä silmästä silmään, ja ovensilmästä pois katsottuna vasemmalla.
Silmät ovat sielun peili, sanotaan, mutta ei katsota, vain silmäillään,
mitä sanotaan.
Summasum… etc
Seuraava on niin rajua settiä, että perssilmätkin laajenevat.
- Hirnu -
https://youtu.be/hm_7EFfPZvc?si=DiNee4KnBq70Reow
Silmä
14
259
Vastaukset
- Anonyymi
Inauguraatiosi on jo näemmä päässyt tapahtumaan. Se kävi kuin varkain. Mä oon se lempinimesi ehdottaja ;). Ensimmäinen silmään liittyvä assosiaatio oli sama mikä sinulla oli viimeisimpänä, muttei suinkaan vähäisimpänä ☝️. Missä sieluni oli kun katsoin kerran itseäni peilistä unissani? Näin vain valkoista silmissäni. Herää kysymys miten kykenin ylipäätään näkemään yhtään mitään?
Unimaailmassa sattuu ja tapahtuu kaikenlaista omituisuutta eikä niitä tajua siltikään kyseenalaistaa. Joskus olen tajunnut uneni olevan unta unen aikana. Muistan yhden sellaisen unen: Saarnasin jossain pohjoisnavalla pingviineille sun muille öttiäisille että tämähän on vain unta 😅. 👀👁. Valvova silmä. Sauron. Sauronin silmä muistuttaa erehdyttävästi naisen pyhintä kammiota, viivamuotoista siis 😁.- Anonyymi
Mjoo
Joo siis toi (käsittääkseni ideoimasi) ”Hirnu” on nyt todellista.
Eli jos koskaan olette tavanneet hevosia laitumella pitkän talven jälkeen, niin tuollaisia ne ovat.
Hevonen on hevonen ja tykkää hirnahdella.
- Hirnu - - Anonyymi
Olet muuten todella tarkkanäköinen itse. Informaation määrä on kummallista aivoissa. Se kelluu ensin täysin irrallaan suuressa vapaassa tilassa, kuin lumihiutalee lasipallon sisällä ja lasketuu joillekin sijoillensa, kunnes saa uuden ravistelunsa :)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olet muuten todella tarkkanäköinen itse. Informaation määrä on kummallista aivoissa. Se kelluu ensin täysin irrallaan suuressa vapaassa tilassa, kuin lumihiutalee lasipallon sisällä ja lasketuu joillekin sijoillensa, kunnes saa uuden ravistelunsa :)
Tuon 🐧 jutun olisit voinut jättää kertomatta 🤭 no ei sittenkään, pingviineille saarnaavilla on varmasti jotain merkityksellistä kerrottavana 😀☝️
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuon 🐧 jutun olisit voinut jättää kertomatta 🤭 no ei sittenkään, pingviineille saarnaavilla on varmasti jotain merkityksellistä kerrottavana 😀☝️
Tallustelevat pingviinit muistuttavat lyhyehköjä ihmisiä frakit yllään. Kaukaa katsottuna aivan kuin ihmiset. Ehkä siihen uneeni assosioitui jotenkin poliittinen saarna, vaikken politiikan harrastaja olekaan. Voin minä toki mennä Arkadianmäelle nukkumaan taikka pelaamaan flappy birdia kännykälläni, kunhan siitä vain palkittaisiin ruhtinaallisesti 😃💵.
Sehän on normaalia että siellä istuminen alkaisi väsyttämään. Nytkin alkoi väsyttämään kun mietin kuinka siellä pilkitään ja samalla kuola valuu suusta 😴🤤. Olen ollut sekalaisissa töissä ja yksi työpaikkani oli sellainen missä en joutunut tekemään lähes yhtään mitään. Se oli mentaalisesti ihmeen haastavaa. Otin aurinkoa siinä samalla.
- Anonyymi
en tiedä niin miten joku ryttöjen puss-puss -juytu johonkin uneen tullut ehkä no voi liittyä ajatuksiin kun yrittäisin auttaa tyttöjä iloisemmaksai..
- Anonyymi
Mulla oli viime viikolla näkemässäni unessa naiset molemmissa kainaloissani. Se vasta olisikin elämää. Mikään ei vedä vertoja naiselle/tytölle jonka elämänenergia on tapissa. Ihmisten ympärille muodostuu näkymättömiä auroja joiden perusteella eri ihmisistä lähtee erilaiset vibat vastaanottajille eli heitä ympäröiville ihmisille. - Saarnaaja.
- Anonyymi
Kun ihmiseltä peitetään silmät, jää vain korvat. Tällainen elämys kun läjähtää pöydälle, niin jää takuulla prinsessakokemukset kokematta.
Kolmen tuntia jo sulateltu, eikä vieläkään saa ääntä suustaan. Sitten on hyvä huutaa STOP ja jotakin mutista, ettei siitå kasvaisi huomiseksi palstan peittävä muste.
Tai suuri hämmennys ja mykkyystila!
😨 - Anonyymi
Mjoo tyyppi onkin siis heppatyttö 🐎
- Anonyymi
Mjaa
En oikeastaan edes pidä ihmisistä.
Kuvitella, että jokin polku halki metsän, ohi valuva oksanpätkä virrassa, voi olla jollekin tyypille lähes kaikki.
Kummallista.
- Hirnu - - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mjaa
En oikeastaan edes pidä ihmisistä.
Kuvitella, että jokin polku halki metsän, ohi valuva oksanpätkä virrassa, voi olla jollekin tyypille lähes kaikki.
Kummallista.
- Hirnu -Saldo
Alakerran naapurini sai hississä naurukohtauksen, kun kaiken shit-chätin jälkeen kerroin rehellisesti hänelle vihaavani ihmisiä.
Joskus totuus on parempi kuin dogibägillinen murheita.
- Hirnu - - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mjaa
En oikeastaan edes pidä ihmisistä.
Kuvitella, että jokin polku halki metsän, ohi valuva oksanpätkä virrassa, voi olla jollekin tyypille lähes kaikki.
Kummallista.
- Hirnu -Et pidä ihmisistä = Olet siis älykäs. Riskienottamisten aktiivista välttelyä. Vaikka tämä kuulostaakin laskelmoivalta ja manipulatiiviselta mitä seuraavaksi kerron, niin mielestäni se on silti täyttä totta. Eli ihmisten kanssa kannattaa olla tekemisissä vain jos heistä on juuri sinulle jotain hyötyä. Tykkään käyttää termiä hyöty koska niin se vain on. Hyöty pitää sisällään sekä itsekkäät että mutualistiset tarkoitusperät itsesi ja toisen ihmisen välillä.
Ihmisinho voi kuitenkin kieliä siitä että henkilöllä on aggressiivisuuteen taipuvaisia piirteitä. Lähtökohtaisesti ihmisiä välttelevät persoonat eivät kuitenkaan pyri manipuloimaan toisia sillä esim. narsistit tekevät kaikkensa jotta saavat liimautua veri-iileinä kiinnittyen valikoimiinsa ihmisuhreihin. Antisosiaaliset tapaukset voivat toki harrastaa randomeita yksittäiskohtaamisia jolloin rapatessa roiskuu. Ne on niitä arvaamattomia tapauksia. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saldo
Alakerran naapurini sai hississä naurukohtauksen, kun kaiken shit-chätin jälkeen kerroin rehellisesti hänelle vihaavani ihmisiä.
Joskus totuus on parempi kuin dogibägillinen murheita.
- Hirnu -Mjaa, kaipaatkin ehkä piiskaa. 🐎
Heppatyttö et siis ole, olet ihmisvihaaja. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Et pidä ihmisistä = Olet siis älykäs. Riskienottamisten aktiivista välttelyä. Vaikka tämä kuulostaakin laskelmoivalta ja manipulatiiviselta mitä seuraavaksi kerron, niin mielestäni se on silti täyttä totta. Eli ihmisten kanssa kannattaa olla tekemisissä vain jos heistä on juuri sinulle jotain hyötyä. Tykkään käyttää termiä hyöty koska niin se vain on. Hyöty pitää sisällään sekä itsekkäät että mutualistiset tarkoitusperät itsesi ja toisen ihmisen välillä.
Ihmisinho voi kuitenkin kieliä siitä että henkilöllä on aggressiivisuuteen taipuvaisia piirteitä. Lähtökohtaisesti ihmisiä välttelevät persoonat eivät kuitenkaan pyri manipuloimaan toisia sillä esim. narsistit tekevät kaikkensa jotta saavat liimautua veri-iileinä kiinnittyen valikoimiinsa ihmisuhreihin. Antisosiaaliset tapaukset voivat toki harrastaa randomeita yksittäiskohtaamisia jolloin rapatessa roiskuu. Ne on niitä arvaamattomia tapauksia.On älykkäämpi kuin monet yhteensä. Tarvitaan ehkä kymmenen 65:sta, että voidaan lähestyä tuota älykkyyden tasoa.
🐎
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus64125Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va952253Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J59964- 47834
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va37833Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?185820- 34811
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.35772Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke119755- 35754