nytkö niitä E autojen akkujen valmistusta vasta opetellaan?

Anonyymi-ap

14

166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sähkö-autojen kehitys on vielä pahasti kesken, tällähetkellä kehitystyö on kiivasta. Veikkaan, että 10 vuoden päästä Sähkö-auto on paljon parempi, varsinkin akun osalta.

      • Anonyymi

        Ei ne halua tehdäkään kestäviä, vokkkarikin tehnyt tahallaan reiän adblue ohjauslaitteeseen ja kun vesi syövyttää piirilevyt, joutuu tekemään yli 3700€ remontin.

        Simo Lammikon video aiheesta.
        "TÄTÄ VALMISTAJA EI HALUA SINUN TIETÄVÄN!! Onko tämä oikeasti näin kieroa?"
        https://www.youtube.com/watch?v=T8xMdno11LI


    • Anonyymi

      Taisi taas kuunvaihde aiheuttaa Toyotan omapojalle lisää paineita kun VW Group painelee 1500 autoa edellä?

      • Anonyymi

        Top 10:ssä kaksi konsernin sähköautoa kertoo koko totuuden Toyotalla vain polttiksia, toki osa jo vähän ladattavia.


      • Anonyymi

        Senkö vuoksi VW sulkee tehtaita Saksassa kotikentällään ja myy niitä kiinalaisille auton valmistajille?


      • Anonyymi

        Olisko tämä parmepi
        https://youtu.be/19FItGnjlX0

        "2024 me tapellaan Volkkarin kanssa siitä kun nämä ei kestä jakohihnan holtoväliä..."


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olisko tämä parmepi
        https://youtu.be/19FItGnjlX0

        "2024 me tapellaan Volkkarin kanssa siitä kun nämä ei kestä jakohihnan holtoväliä..."

        Tässä kyse oli 2020 jälkeen tehdyistä Volkkareista mitkä tietysti on jo tosi vanhoja ja menossa paaliin mutta kuitenkin....


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Sähköautot eivät tule edes halvemmaksi, vaikkei akkukaan ehtisi hajota.

      "Matkan taittaminen tuli halvimmaksi Suzuki Swiftillä, joskin yhtä tyyris reissu oli täys­sähköisen Kia EV3:n ratissa. Molempien tapauksessa matka maksoi 1 059 kruunua, eli noin 98 euroa. Vi Bilägaren toimittajaa tuo tulos ei yllättänyt.

      – Monet ihmisethän uskovat, että sähköauto olisi halvin, mutta pitkillä matkoilla niin ei ole. Sähköautot ovat näissä olosuhteissa lähes aina kalliimpia. Tänä vuonna positiivista toki oli, että sähköauto ei ollut fossiilisilla polttoaineilla kulkevia kalliimpi, sanoo testejä toteuttamassa ollut Nils Svärd Aftonbladetille."
      https://www.is.fi/autot/art-2000011137822.html

    • Anonyymi

      huomio huomio

    • Anonyymi

      VW:n moottoreilla ajetaan helposti 500 000km, pitää vain tehdä huollot aikanaan ja käyttää oikeita öljyjä.

      • Anonyymi

        Ei nuo adblue-ohjauslaitteet ainakaan 500 000km kestä ja tulee lähes 4000€ lasku. Taisi olla 150 000km missä alkaneet hajota.


    • Anonyymi

      hih

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      18
      2036
    2. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      56
      1824
    3. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      82
      1463
    4. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      176
      1428
    5. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      21
      1419
    6. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      309
      1407
    7. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      98
      1025
    8. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      62
      994
    9. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      34
      985
    10. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      349
      884
    Aihe