Kiinan ei kannata hyökätä Taiwaniin?

Taiwan liittyisi itse Kiinaan ilman pakottamista kun Kiinasta tulisi maailman vahvin valtio ?

Kiina tuhoaa tulevaisuutensa jos hyökkää Taiwanin .
4177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kapinallisen mannerkiinan pitäisi viimein liittyä demokraattiseen Taiwaniin.

Äänestä

Kannatavuutta ei lasketa tai arvioida kun Suuri Johtaja haluaa jotain itselleen. Kiina on nyt huomannut, että Taiwan kuuluu sille ja piste.

Äänestä

Jos Kiina erehtyy Taiwaniin hyökkäämään niin siitä tulee heidän ukrainansa. Loputon suo ja ylitsepääsemätön sotku.

Äänestä

Venäjän valtiaan pakkomielle on Ukraina ja Kiinan "keisarin" Taiwan .

Pakkomielteet ovat vaarallisia .

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Taiwan liittyisi itse Kiinaan ilman pakottamista kun Kiinasta tulisi maailman vahvin valtio ?

Kiina tuhoaa tulevaisuutensa jos hyökkää Taiwanin .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu