en muista mikä kappale se oli mut siinä vaa sanotaan et täällä ei oo liikennevaloja. se on kyllä kumma juttu et miks minä nään aina liikennevaloja joka paikas. ei taida suomes asua ku tollee sanoo. ja nyt sen vasta huomaa että kehenkää ei voi luottaa ku aina täytyy valehdella, tulis itte kattoo nii huomais et aijjaa onha tääl liikennevaloja.
Vastaukset 5
Taitaa seki laulaja olla päästään vialla ku keksii tollasia valheita.
joo mäki kans vasta tajusin ton ku tarkkaa kuunteli. mut joo samaa mieltä ei taida olla suomes koskaan käyny. ja se ei mun järkeen käy et miks AINA täytyy puhua valetta, ottais asioista selvää ennenku ees laulaa tollasen biisin.
- Anonyymi
tuntuu siltä että tuo laulaja ei suomesta tiiä yhtikäs mitään. sen ulkonäköki kertoo paljon et ei oo mikään normaali ku valehtelee.
- Anonyymi
Sen voi sanoo että suomalaiset valehtelee eniten koko maailmas, ja kyllä toiki laulaja sais lopettaa ku valehtelee minkä kerkee
Kannattaa hieman kierrellä Suomea niin huomaa että Suomessa on kuntia joissa ei ole yksiäkään liikennevaloja.
Itse esim juuri Kittilän kunnassa työkeikalla ja yksiäkään liikennevaloja ei kunnasta löydy.
Lähimmät liikennevalot taitaa olla Sodankylän keskustassa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 39665
- 86638
Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s31580Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.16578Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?37523Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?49511- 34502
Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?62495- 63491
- 68479