Mies ei suostu pitämään sormusta

Anonyymi-ap

Mies ei suostu pitämään sormusta koska sitä aina olla ottamassa pois kun haittaa tekemistä.
Onko normaalia?

7

418

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No hyi vit, ihan selvä pettäjä! Jätä se sika!! 🦶🏻🐷

    • Anonyymi

      Heikossa ovat parisuhteen perusteet jos joku rihkamasymboli on tärkeä!
      Porkkanan malliset sormeni eivät ole hyväksyneet ammattisormustakaan saati sitten vihkisormusta. Kokeilin pari kuukautta mutta osoittauti hankalaksi.
      Oli tilanteita joissa se oli joka tapauksessa pois. Esimerkiksi punttitreenit.
      Vaimoni piti myös pari kuukautta. Sitten laittoi toisen hyllyyn ja toinenkin teki sille seuraa muutaman kuukauden kuluttua.
      Sormusten pitämisellä ei mielestäni ole mitään tekemistä aviollisen uskollisuuden kanssa.
      Kuka haluaa niin hetkessähän rinkulat taskuun vilahtavat!
      Nyt häiriöttömässä, luottamuksellisessa aviossa 55 vuotta.
      Lukuisilla työ- koulutus- ja kurssimatkoilla olisi tilaisuuksia ollut jos niistä ei olisi pysynyt varmuuden vuoksi poissa.

    • Anonyymi

      Ihan normaalilta tuo kuulostaa, jos kun todella haittaa tekemistä.

      Mulle sormus kanssa aikoinaan tuotti paljon harmia kun piti jatkuvasti olla sitä ottamassa pois ja takaisin,että se jonnekin sitten vuosien myötä katosi. Samoin kävi vaimollekin, eikä niitä sen koommin ole uusia hankittu, kun katsottiin että kyllä ne jo teki tehtävänsä.

    • Anonyymi

      Kun ottaa huomioon, että monissa töissä ei esim. Ihan turvaallisuussyistä voi sormusta käyttää, niin ymmärrän kyllä. Vähänkö menis hermot jatkuvasti venkslatessa jonkun rinkulan kanssa.

    • En oo ikinä ollu kihloissa, mutta ihan ahdistavalta tuntus pitää mitään rinkulolta sormissa. Ja näin rakennus alan ihmisenä, niin se ois töissä tosi hankala. Samoin harrastuksissa, kun teen puu ja metallitöitä ja miten basillejakin menee sinne alle.

    • Anonyymi

      Eipä ollut ikinä ongelma pitää sormusta, edes töissä. Ongelma tuli siinä vaiheessa kun sain ekat paperit nokan eteen.

    • Anonyymi

      Riippuu ammatistakin. Monessa ammatissa ei voi käyttää. Osa ei vaan tykkää helyistä. Ei yksi sormus voi olla avioliiton perustana.

      Joo, on myös niitä, jotka haluaa näyttää, että olisi muka vapailla markkinoilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      257
      9000
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      311
      6257
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      66
      1350
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1301
    5. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1111
    6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      78
      959
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      60
      867
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      43
      778
    9. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      311
      693
    10. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      686
    Aihe