Alvar Aallon kotitalo palaa munkkiniemessä

koettakaapas arvata kuka/ ketkä ovat tämän takana ja kenen piikkiin sen korjaaminen menee. Eikä maksa kuin 50 miljoonaa.
6133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

persut tietysti

Äänestä
  • Nuole mutsis ryppynarua.

    Äänestä

Jos nykytekniikalla korjataan, voi tulla ihan asiallinen pömpeli...HEHEEEE

Äänestä

Turha itkeä enää mitään suomen arvoja kun kaikki romahtaa ja tuhotaan pahuuden poliitikkojen tekojen seurauksena.
Tyynesti vaan hyväksytään faktat ja ne jotka selviää viimeisestä sodasta rakentavat uuden suomen.

Äänestä
  • Juuri näin. Se on kohta lähdettävä maasta tai hyväksyttävä se mikä on tulossa. Suomi on menetetty.

    Äänestä

Vakuutusyhtio maksaa. Luuletko, että heillä ei ole vakuutusta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

koettakaapas arvata kuka/ ketkä ovat tämän takana ja kenen piikkiin sen korjaaminen menee. Eikä maksa kuin 50 miljoonaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu