Minä kyllä haluaisin nähdä missä se työ on

Anonyymi-ap

vaikka 15 vuotta ilman työtä olevalle. Luotto velkaisia nämä törky kommentoijat.

9

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se työ tarvitsee itse hakea ja hyvät suhteet ovat nykypäivää.Mitä jäätte pyöritteleen niitä peukaloita kotio 15 vuodeksi.Työttömyys on osittain tyhmyyttä.

      • Anonyymi

        Mikä työ? Myö???? Miksi sinä peukaloita pyörittelet? Eikö k kotona ole kivaa vai kuulutko niihin joilla on kotona paha olla?
        Onneksi suuri osa suomalaisita tykkää olla kotona ja on läheisiä ja tuttavia joille olla olemassa. Sulle on vaan sattunut huono mäihä, että olet syntynyt sukuun jossa on paha olla, tai heitä ei ole ollenkaan.

        Koitappa etsiä uusia tuttavuuksia, niin ei tarvi niitä peukkuja pyöritellä.

        Eiks oo joku yksinäisten puhelinpalvelu, soitappa sinne, siellä sua kuunnellaan.


    • Anonyymi

      Kun kävin ihan henkilökohtaisesti kyselemässä aikanaan töitä eri firmoissa,
      niin hämmästyin sitä että yllättävän monesta firmasta kuitenkin löytyi
      sitä halukkuutta ottaa töihin. Kannattaa siis sinnikkäästi pyrkiä töihin.

    • Anonyymi

      Varmin tae luotolle onkin liki säännöllinen postinkulku.

    • Anonyymi

      Satonen järjestää, muista äänestää 😂

    • Anonyymi

      Etkö sä nää, Orpo uudistaa eli leikkaa. Nyt se on lopettanut 100 000 työpaikkaa tuosta noin vaan!!!! Orpo lopettaa työpaikat suomesta.

    • Anonyymi

      Onneks ei oo töitä ja onneks niitä tarjotaan vähän ja alkaa loppumaan. Olen ollut 26 v työtön ja aion ollakkin, en hae töitä eikä työkkäreitä enää ole, ei sieltä kukaanmitään kysele eikä tarjoo orjahommia. Ovat tajunneet ettei kukaan ene ilmaisiin hommiin.

      Mulla on niin paljon tekemistä kotona, että en ehtisikään muihin duuneihin, on ihana remontoida taloa ja just rakennettiin mökille aitta, siinä menee vielä hetki kun saa sen maalaus kuntoon, On kiva olla vaan, ja miettiä kaikkee ja tehdä mitä haluaa, Ja aamut on parasta, tänäänkin heräsin vasta 10.30... ja nyt oon aamupalalla.

      Työttömyys on ihmisen parhainta aikaa. Rahaa kun tulee sovitusti niin mitäpä tässä meikäläinen muuta kun remontoi ja uusii kotiaan. Se on kivaa hommaa, Kylpylä on varattu pääsiäiseksi ja siellä sitten uidaan ja lomaillaan.

      Työttömällä kun loma on sillon kun haluaa lomailla. ja on sen pituinen kun haluaa sen olla. Eilen ostettiin uusi jääkaappi ja pakastin, nyt on vanhat myyty, ja näin kiertotalous toimii... kaiklta osin, vaatteet ja astiat ja kasvikset ym kiertää tai myydään ja niin edelleen...

    • Anonyymi

      Työ on suomesta loppu, se on leikattu etuus. Nyt on leikattu, taksit, koulut, sairaalat, pankit, postit, kaikki palvelut, vanhusten hoitolat, vammaisten palvelut, lasten päiväkodit.... mitä vielä on leikkaamatta???

      E D U S K U N T A !!! Täysin koskematon alue....

      • Anonyymi

        Myös eduskunnassa on tehty säästöjä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      393
      2020
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      12
      1849
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      242
      1367
    4. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      77
      999
    5. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      52
      961
    6. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      402
      928
    7. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      33
      765
    8. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      759
    9. Hyvää yötä mies

      Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo
      Tunteet
      70
      714
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      63
      713
    Aihe