Olen 12 vuotias poika ja painan 78 kiloa...... Juu....
Mutta näytän ihan normaalipainoselta. Ja olen siis 170cm pitkä joten aika pitkä 12 vuotiaaksi. Minä olen kauan aikaa yrittänyt pudottaa painoa ja oon yrittänyt monia tapoja. MUTTA SE EI VAAN ONNISTU. En tiiä mitä teen väärin koska en syö melkein yhtään makeaa, harrastan lentopalloa, syön terveellisesti ja monipuolisesti ja käyn usein lenkillä ja pyöräilemässä ja paljon muuta. kun tätä tein noin kolme kuukautta niin ei oo niinku yhtään pudonnut painoa. Että juu nyt haluaisin jotain eherotuksiaaaaaa.
Miten saan pudotettua 10kg kuukaudessa
6
204
Vastaukset
- Anonyymi
Koska liikut paljon niin lihakset kerää nestettä jolloin paino ei laske. Ja jos et näytä ylipainoiselta niin se paino on lihaksissa. Olet pitkä 12 vuotiaaksi kuten itse sanoit. Kasvat vielä pituutta jolloin paino vähenee kun kasvat pituutta. 12 vuotiaalla lapsella ei tarvitse olla bodarin vartaloa. Jos et näytä lihavalta niin sulla ei ole syytä laihduttaa.
- Anonyymi
Turvallinen painonpudotus on 1 kg per viikko. 10 kg kuukaudessa on täysin epärealistinen ajatus. Vähemmän kaloreita, enemmän liikuntaa ja proteiinia päivittäin 1-2 g per painokilo. Ja positiivinen asenne ;)
- Anonyymi
Juttele koulusi rehtorin kanssa asiasta. Hän on ystäväsi.
- Anonyymi
Aika nopeasti pitäisi pudottaa siis, eli helpoiten lähtee nesteestä. Lisäksi syö vähemmän makeaa, juo vettä pitkin päivää kuitenkin riittävästi. Vesi ei lihota mutta täyttää vähän vatsaa jolloin nälkä ei tule niin helposti. Syö vain jos on nälkä, älä napostele koko ajan. Ota tämä tavaksi, kuitenkin jos tulee himo herkutella niin vain 2 päivää viikossa enintään.
- Anonyymi
Pilailian tekemä avaus, ei minkään lapsen.
Kevät on tulossa ja pilailia aktivoitumassa.- Anonyymi
Ei ole pila !!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2534567Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1302985Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412752Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741730Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061574Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn221468- 551324
- 931235
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2051098- 471085