Herra S.Urge

En löydä mistään enää sitä sun kilpapaastoaloitusta
.kun aioit paastota 55h.yrittäisin 56h.onnistuuko?

13

315

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ps.aloitus nyt, klo 15:25 lauantaina. Huomenna kokous ja aamukahvi,muuten täyspaasto.lp.84,3kg.lähderhän vielä mukaan?

    • Anonyymi
      • Kiitos tiedosta mutta löysinkin sen jo eilen


    • Anonyymi

      Juon juuri nyttellisesti kahvija ja mulla on hehuvakin vielä vähän juotavallisena. Syötävällisiä on vaan 1 panaani ja 1 jokin muu pikku hejelmällisyys en muista sen nimellisyys, pläk autti sen suhteen.

      Mutta tänään se vesipaasto alkaa. Alankin jo tekemään sisäelinsuojajuomaa valmiiksi juotavallisoitavaksi:

      0,5 ruogasootaa, 2 rkl omenaviinietikkaa lasillisuuteen vetellistä.

      Saat toki koittaa mennä 55h rajan ylikin. 55h kohjalle jos pääsee niin siinähän se paastollisuus alkaa helpottamaallismuus ellei sitten satu juuri olemaan jokin vaikeuspiikki kohjallaan, mutta se menee nopejastillisesti ohi yleensä. Jos vettä älyjää juuja vaikees paikassa kunnollisellisesti niin se vie armallisellisesti mieliteollisen. Kyllähän se olisi upejaa jos tästä urkeniskin vähän pijenpikin paastollistellisoitumanoituneitonoisuus. Unelmiin tuli just nyt nostattava ajatus: 2 viikkoa vesipaastollisella, joka saa "hullun hymyllisyyjen" naamallisuujellisuuteisuuteeni. Olishan se ihanuuksijen ihanuuksellisuus, mutta katsotaan ensin mikä on realistisuuksijen realisteelli suu veksisuus.

      Arvijolta menee se aika mikä tässä vielä menee aloitukseen varmaan enemmän illallisemmalle kuin päivällisemmälle, jonnekin ennen klo 21 anyveis.

      Eilen ajatus peloitteli mua tästä ees olevaisest, mutta nyt oon jopa inoissain kun oon ansas enkä päästä itsejäin pakoollisuuteen vaan kohtaan haastollisuujen.

      Laitan illemmalla tarkeman ajan minuutilleen tai sekunnilleen. Vähän jännittääkin jossain määrin kun tietää mitä ejes outtaapi, mutta tämä tästä, ja olispa jo 55h vesipaastoa takana voitollisesti. Näin pussin 55 liikenteessä kun mietin että kauvan sitä paastovaisi, joten paastoaikalaisuus tuli mieleen siitäläisyys. Kyllä vähän jännittääkin, positiivisehkoisella tavallisella.

      Selef Urge

    • Anonyymi

      Paastoni aloitusaika 13.4. 2025 on 17.08 ja minimitavoiteaika 16.4.2025 keskiviikko klo 00.08.

      Mulla on jääkaapissa juotava sokerillinen jukurti, jonka viimeinen käyttöpäivä on 21.4.2025, joten lopetan paton viimeisintäänsä niillä ajallisuuksillisilla.

      Malakijan Kirjaa 1933 kääntösversijota kuuntelen tässä samalla paastojännittyneisyyjessä. Se hejelmä, jonka nimi oli pläk autissa oli appelsiini, pruunoa. Söin sen ja panaanin söin viimesellisenä syötävällisyyksistä. Jännittää.

      https://www.youtube.com/watch?v=Xk4-_uB9drM

      Selef Urge

      • Mulla on suurinpiirtein sama aika. 13.4.17:15. Mä nimittäin söin loput
        Suklaakakusta ja pizzasta.paasto loppuun samaan aikaan ku sulla, suunnilleen...ennen nukkumaanmenoa Keskiviikkona. Paastosin tänään alkupäivän joten paino on -700grammaa vähemmän kuin eilen.


      • auroraboreallis kirjoitti:

        Mulla on suurinpiirtein sama aika. 13.4.17:15. Mä nimittäin söin loput
        Suklaakakusta ja pizzasta.paasto loppuun samaan aikaan ku sulla, suunnilleen...ennen nukkumaanmenoa Keskiviikkona. Paastosin tänään alkupäivän joten paino on -700grammaa vähemmän kuin eilen.

        Korjaus:paasto loppuu 48h päästä tiistaina.


    • Anonyymi

      Väliaika tietoisuus:

      Olen nyt paastonnut reilusti yli 3h. Ihan hyvinhän tämä etenee. En ole vettäläistä viellä juonnut ollankaansa.

      Kaupassa kävin ja ostin säilyväisijä juttuja. Ostin yhjen nauvansäilykepurkin hinta muistaakseni 5.55 eli 55 teemaa siinäkin vahvistamassa 55h paastollisuutta.Merkki varmaan siitä etä onnistun tässä ja nythän sen tajusin kun pyörittelin just ennen kaupaan lähtöllistä että mitäs jos paastoisikin 5vrk kun tämän suositusvijeon 5vrk paastollisesta katsollisoin.

      Tämähän on selvä jutu. Kauppaan mennessä mulla ei ollut mielessä ostaa muuta kuin jotain säilyväistä ja sitten nappasin tuon nauvanlihasäilykepurkin, jossa 5.55e tarkoittaakin että 55h sijasta paastoakki 5vrk.

      No niin , mun maali siirtyikin nyt kauvemmaksi eli tähtään perjantaille oliko se 17.08. Joo, siihen vois tilata ison pitsan ja lisukkeet hankkia ennen sitä valmiiksi. Mulla on hyvää pizzan kanssa sopivaallista majoneesija jo valmiina. Suolakurkkuja kun pääsee imeskelemään pizzanpallallisten kanssa niin siinä alkaa olla jo autuuvellisuuven hetkellisyystelöitymä. Motivaatio on kohjillaan. Olotilan on rauhaisa. Yleensä oon ollut reilun 3h jälkeen ahjistuneempi, mutta nyt oon melkolailla cool.

      Nauvanlihapurkin viimeisestä suosituspäiväyksestä en löytänyt itselleni mitään viestiä, mutta ehkä jollekin toisele tässä on jotain, ehkä tämä on ylöstempauspäivämäärä: 24.2.2029.

      Mulla on paljon nauvansäilykepurkkeja, joissa 2026 alkaa parasta enen päivämäärät ylittyä. Hankin ne ihan sitä varten vuosija sitten kun olin sillä kannalla että 3,5v voi joutua elämään enintään vaikeissa syöntiniukoissa olosuhteissa ja en ole vieläkään varmassa tietossa sen suhteen jos vaikka puolivälissä ylöstempaus on, mutta kyllä tuo alkuvaiheen pakoonpääsyteemaisuus on mua puhutellutenemmän.

      Mulla taitaa jäähä mutsi tänne pois ylöstempauksesta jolle hei tule uskoon sitten vielä sittenkin. Mutsi on jumalattomuuvessa kiinni kuin täi terwassa.

      Päänsärkyy ei ole. Pää jännítys illalle on kuinka nukahtalisoija silmä kiinnillisyyjes tyhjä mahalisoijuujees. Jännittää sekä ylöstempauksen ajoituksen miettiminen että paastollisuus sen suhteen etten vaan antais periksi ennen tavoiteaikaa ja haukkaisi ahnaasti jotain suuhustamooni.

      Selef Urge

      • Ei kolmen tunnin syömättömyyttä voi sanoa vielä paastoksi.sinähän lopetit sen sitten ennen kuin se alkoi edes
        Mä syön huomenna iltapalan.siihen asti rukoilua.


    • Anonyymi

      Söin just näkkileipiä. Jatkan näkkileipäpaastolla loput 5vrk eli pe 17.08. En vaan nyt vetellä kyennytkään olemaan kovin kauvan.

      Selef Urge

    • Anonyymi

      Miksi paastoatte? Onko tarkoitus esitellä askeettisuuden äärirajoja, vai onko muu metodi

    • Anonyymi

      kokeilkaas ihan- siis erään tutun työkaverin paastotapaa...
      Hän paastoaa yli 50 päivää joka vuosi.

      ts. hän pitää viikossa- yhden paastopäivän, hoikka mies- esikoislestadiolainen.
      En tiedä, mikä päivä viikosta- hän paastoaa, mutta se on hänen tapansa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      120
      981
    2. Mikä oli suurin

      Ongelma välillämme?
      Ikävä
      109
      967
    3. Rakastamisesi tarkoitus

      Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki
      Ikävä
      52
      681
    4. Tämä meidän välinen tilanne

      Se on tosi raskas mulle. Ihminen, jota haluan eniten elämääni, ihanin olento, enkä koskaan pääse näkemään häntä. Sydämen
      Ikävä
      34
      659
    5. Kohtalo antoi

      sinulle vielä mahdollisuuden valita oikein. Et siihen tarttunut.
      Ikävä
      61
      579
    6. Mitä Kärnässä tapahtui?

      Sinnen meni ambulanssi, paloauto, poliisiauto ja poliisimoottoripyörä.
      Lappajärvi
      5
      551
    7. Miten tästä pääsee

      Ikinä ylitse?
      Ikävä
      59
      508
    8. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      43
      505
    9. Hoikkana olet pysynyt, ja nättinä

      Iloa silmille vähän liikaakin. Ei uskalla aina edes katsoa. Tulee liikaa kaipausta. Yhdelle ihanalle
      Ikävä
      19
      496
    10. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      47
      489
    Aihe