Mitä tarkoittaa sukkahousuproge?

Törmäsin tähän erään lehtiketjun levyarvostelussa. Tiedän ja tunnistan artistin jota arvostellaan, kuin myös musiikinlajin. Mutta nämä sukkahousut, miten ne liittyvät aiheeseen?

Apuva!
2104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kysy AI:lta.

Äänestä

Jos sukkahousuhevi on erityisesti 80-luvun hieman feminiinisiltä näyttävien, tiukasti istuviin housuihin pukeutuneiden hevarien esittämää musiikkia niin olisiko sitten kyseessä 70-luvun tiukasti istuviin housuihin pukeutuneiden progejätkien esittämää musiikkia? Toisaalta ei Ian Anderson mitenkään feminiiniseltä näytä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Törmäsin tähän erään lehtiketjun levyarvostelussa. Tiedän ja tunnistan artistin jota arvostellaan, kuin myös musiikinlajin. Mutta nämä sukkahousut, miten ne liittyvät aiheeseen?

Apuva!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu