Venäjän yritykset nostaa hiipuvaa syntyvyyttään – ”perinteisiä arvoja” edistävällä politiikalla, tiukemmilla aborttirajoituksilla ja viranomaisten rohkaisulla suurempien perheiden perustamiseen – näyttävät epäonnistuvan, koska syntyneiden määrä on pudonnut alimmilleen vuosisatoihin, kertoo Moscow Times.
Venäjän syntyvyys romahti alimmilleen 200 vuoteen
Anonyymi-ap
16136
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
👍😁
Tämä on hyvä uutinen! Maailma ei tarvitse enempää venäläisiä, entisetkin ovat pelkkä rasite ja riesa.😂
Varastihan ne ukrainalaisia lapsia tuhat määrin!! Pitävätkö heidät nyt omanaan, kun ei omat naiset synnytä tarpeeksi tuohon epävarmaan maahan lapsia??
Törkeä temppu tuo lasten pakkosiirto Venäjälle!! Ei tuollaista tee sivistysvaltio, mutta Venäjältä voi odottaa tuollaista törkeyttä!!
Putler NaZin 4 valtakunta uhkaa näivettyä porukan puutteeseen.
Jospa menevät seuraavaan naapuriin varastamaan lapsia, jotta luku hieman kohentuisi!!
Naapurivaltiot, pitäkää lapsistanne hyvää huolta, ettei voro pääse käsiksi ja pakkosiirrä Venäjälle!!
Hyviä uutisia vaihteeksi.
Edes venäläiset nuoret eivät ole niin typeriä, että tehtailisivat lapsia Putlerin sairaan politiikan välineiksi. Ehkä venäläiset nuoret eivät sittenkään ihaile Stalinin ajan vainoja ja valtiojohtoista terrorismia maan kansalaisia kohtaan, kuten Putler lakeijoineen tekee.
Suomessa kelan rahoilla elätettävät muta konot se sijaan synnyttävät nokian kumi kegissäkin🤔
Nyt heti opettelemaan suomen kieltä niin viestisi tulee paremmin ymmärretyksi.
Mitä hemmettiä! Eikö päällikön kehotus päiväpanoihin työpaikoilla tehoa?
In fact, kuka kusipää tuonne paskaan tekisi muksuja kärsimään fossiilisen johdon aivopieruista?
Suomesta lähtee oitis pataljoona sdp- horoja pantavaksi Moskovaan.
Ei tarvitse sänkyjä, puunrunkoa vasten hoidetaan siemennys.
Ei tarvitse palauttaa Suomeen.
Aivan kuten natsi-Saksa silloin joskus! Kyllä voidaan puhua natsi-Venäjästä! Äärimmäisen pahuuden valtakunnasta!
"Jopa sadat venäläiset naiset matkustivat päättyneenä vuonna Argentiinaan synnyttämään"
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/sota-sulki-monia-matkakohteita-mutta-tuhannet-venalaiset-aidit-eivat-jaaneet-neuvottomiksi-argentiinan-passi-avaa-lapselleni-monia-ovia/8605576
Saattanut noiden syntyvyys jopa lisääntyä... venäjällä tapahtuvat synnytykset ehkä vähentyneet.
Meinaatko, että palaavat vielä diktatuuriin.
Jos noita venäjä kohdellut niin hyvin että rahaa piisaa lähteä jopa muualle synnyttämään niin miksi eivät palaisi maahan jossa tienaavat hyvin.
Ehkä niin sanottua eliittiä, tavallisilla ei riitä raha tuohon.