NATO lakkautetaan

Anonyymi-ap

"WP: Trumpin hallinto suunnittelee Naton ja YK:n rahoituksen lopettamista"
Hmm ja vihervasemisto on voittaja. Suomi? ex suomi olemme osavenäjää. Kiitos trump kiitos vihervasemiston äänestäjät. Persut PARAS PUOLUE ! Suomen turva mutta kiitos vihervasemiston äänestäjät jytky ivailijat nyt on loppu lähellä Kiitos vihervasemisto ja trump vielä kerran. En tartu aseisiin sillä ei ole mitä enää puolustaa.

9

343

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Lievästi sanottuna sekava sepustus tältä aloittajalta. Lienee persu.

      • Anonyymi

        Tämä kommentoija,jos et ymmärtänyt viestini sisältöä kerron mielelläni lisää ja selvennän sinulle mitä se tarkoittaa. Huom kysy selkeästi sillä olen persu ja osaan antaa sinulle siten myös selkeän vastauksen,totuuden. Uskon että asia selviää myös sinulle oletettu vihervassari maamme tuhoaja. Persut on pelastamassa suomea mutt anyt näyttää onnistuminen entistäkin vaikeammalta paha paha paha juttu.

        "Lievästi sanottuna sekava sepustus tältä aloittajalta. Lienee persu."


      • Anonyymi

        Oho hoh komunisti ilmoittautui oikea kremlin lipo lipo.


    • Anonyymi

      Järjestöt nielee miljardeja ja hyöty jää kovin niukaksi.

    • Anonyymi

      Vihervasemmisto kaivaa itse omaa kuoppaansa.

    • Anonyymi

      Samperin trumppi.

    • Anonyymi

      Persut kuolee..
      SMP aikainen porukka pantiin sivuun.
      Nyt kansalle on paljastunut.. homma foorumit, jne..ääri oikeistot

    • Anonyymi

      Vaaleissa kävi juuri kuin me vasemmistolaiset ennustimme. Sama jatkuu seuraavissa eduskuntavaaleissa. Joudumme perumaan muutamia nykyhallituksen kurjistuksia. Heikkojen lyöminen ei vaan ole onneksi tälle maalle.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      309
      3055
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      61
      2353
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      124
      2057
    4. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      349
      2043
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      127
      1733
    6. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      67
      1399
    7. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1395
    8. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1337
    9. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      69
      1270
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      78
      1243
    Aihe