En tiedä tuliko oikeesee alue kohdalle mut toivottavasti silti tavoittaa monia.
Yhdessä oltu noin14v ja olen pitemmän aikaa ihmetellyt naiselle et miksi sillä on 2 puhelinta ja aina syy et se on vanha et ei ole kaikkia kerennyt uutee siirtää. Sillä siis menny useampi puhelin lyhyessä ajassa hajalle, mutta viimeisin on puhelin meni noin 1kk sit rikki ja edelleen näpräilee sitä vanhaaki ja esim sillä on ties kuin monet tilit esim tik Tok jne ja niihin vastaus on et ei osaa poistella vanhoja ja sitä rataa. En ole tutkinut sen puhelimia vaan omalla käyttäjälle tullut vastaan tuttuun ehdotuksina kavereiksi. Likalla 1 vanha hänen puhelin ni siellä oli Whatsapp ja tiktok käyttäjiltä viestejä.
Aloitetaan sillä et mikä mun mielipide asiaan oli eli musta todella hämärää toimintaa.
Kertokaa te omat mielipiteet asiaan.
Mitä teen tai miten otan puheeksi ettei ole 3 maailmansota kohta?
2 puhelinta
5
590
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tuo tarkoita sitä että pitää hysteerisesti jankata vaimoista ja puolisoista nettipalstoilla luulla että oma ukko täällä
- Anonyymi
Ja mitenkäs tää nyt liitty mihinkään kyseisee aloitukseen?
- Anonyymi
Mulla on täl hetkellä 6 puhelinta. 1 tab i läppäri. Osas vanhoja kuvia videoita. Miksei? Miks se ois sun kaa vaik sillä ois mitä? Come on. Heitä pihalle se jos ei kelpaa.
- Anonyymi
Joo ymmärtäisi jos ois vaikka työpuheli tms. Ei ketää tarvii ku 1 puhelime käsittääkseni. Tai vaikka oliski useampi mut se et käyttää sitä ns vanhaa mis ei mukama ole ku jotaki mitä ei ole vielä siirtänyt.
- Anonyymi
Naisesi on liian laiska opetellakseen kuinka puhelinta käytetään! Se varmaan on ladannut liian täyteen kaikkea roskaa joka tukkii ja haittaa puhelimen käyttöä.
Puhelimet ovat tehty niin helppokäyttäytöisiksi että täytyy olla melko avuton ellei osaa puhdistaa sinne hinaamaansa roskaa.
Ohjaa naisesi kansanopiston (superhalvoille tai ilmaisillle) kursseille josta oppii miten älylaitteita käytetään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2203682Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen163647Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä942639Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman172229Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling622199Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.131936Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue511761"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita151629- 901601
- 861245