Taas se nähtiin:
1. Renault
2. Mercedes
3. Ferrari
Honda ja Tojo jäivät pois palkintopalleilta kuten usein yleensäkin.
Huonosti kopioidut moottorit?
1. Renault
2. Mercedes
3. Ferrari
Honda ja Tojo jäivät pois palkintopalleilta kuten usein yleensäkin.
Huonosti kopioidut moottorit?
Vastaukset 9
Vanhimmat
edes samalla kierroksella maaliin voittajan kanssa heh heh. HAH HAH.
Mutta ylivoimaisen mainiot MBW- Wiljamsit voittivat sentään yhden auton heh heh
Seuraatko useinkin formuloita? Jos seuraisit, huomaisit, että on MELKOISEN yleistä, että kärki voittaa muut kierroksella. Vähän noloa sun puolesta.
Toyota syytää rahaa eniten F1-sirkukseen ja jää kierroksen voittajalle! Ei voi enää puhua kovin nuoresta tallista kun maailmanmestaruuskin piti voittaa jo viime vuonna. Ajattele ennenkuin kirjoitat äläkä kirjoita ennenkuin ajattelet.
Toyota ei edes laita rahaa yhtään muita isoja tiimejä enempää. Tiesitkö muuten jotain formuloista? Jos tietäisit niin sinullekin olisi selvää ettei menestystä voi ostaa. Ferrari kylvi järjettömiä summia 20 vuotta ennen kuin voitti jälleen mestaruuden. Kaikesta huolimatta Toyota on pärjännyt tällä kaudella hienosti ja otetaan vielä huomioon että niiden moottori on sarjan luotettavin ja yksi tehokkaammista.
et taida tietää mitään mistään. Etkö ole lukenut vuosibudjetteja? Toyota satsaa kaikista talleista eniten formula-ykkösiin. Menestystä ei vaan tule.
Tuleehan sitä menestystä. Etkö ole seurannut tätä kautta? Ferrarikaan ei kuuluisi oikeastaan Toyotan edelle pisteissä. Jos voittajalle jää kierroksen, kertoo se enemmän voittajan paremmuudesta kaikkiin muihin, ei muusta. Sitä tapahtuu joka kisassa laajasti. Eilisessäkin kisassa taisi jäädä melkein kaikki kierroksella Alonsolle. BMW? Palaillaan parin päivän päästä.
Volvo, volkkari...jne. Rolsroyce ei ota edes osaa kisaa kun ei koneet kestä?
Taas se nähtiin:
1. Mercedes
2. Renault
3. Mercedes
Honda ja Tojo jäivät pois palkintopalleilta kuten usein yleensäkin.
Toyota-Ukko on TienTukko.