apteekkiin?

Tietääkö kukaan, onko apteekkeihin helppo päästä kesätöihin esim. ensimmäisen vuoden farmaseuttiopiskelijana? Tietystikään ei saa vielä tehdä niitä farmaseutin hommia mutta esim. teknisenä apulaisena voisi varmaan olla? Onko kukaan ollut?
2646
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Käsittääkseni on helpohko päästä. Tosin farmasiaopiskelukaupungeista en tiedä, saattaa olla tungosta. Mut muualle uskoisin et on ja varsinkin pienempiin kapunkeihin ja kyliin.

Äänestä

Luulis sun sen alan opiskelijana olla helppo päästä apteekkiin, niitä kuitenkin Suomesta löytyy vaikka kuinka paljon... Nimittäin mun tuttu, joka on vasta lukiossa pääsi koko kesäksi apteekkiin, tosin en tiedä mitä hän siellä tekee, mutta kuitenkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pharmacist kirjoitti:

Tietääkö kukaan, onko apteekkeihin helppo päästä kesätöihin esim. ensimmäisen vuoden farmaseuttiopiskelijana? Tietystikään ei saa vielä tehdä niitä farmaseutin hommia mutta esim. teknisenä apulaisena voisi varmaan olla? Onko kukaan ollut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu