Huhtikuun VAbaarissa 22.4. klo 18.00 avaajana on tietokirjailija, aivotutkija Jukka Häkkinen. Miksi aivomme eivät ole kiinnostuneita totuudesta? Mistä hallusinaatiot ja salaliitot kumpuavat?
VAbaari on vapaamuotoinen keskustelutilaisuus, jossa ei ole pitkiä alustuksia. Paikka Hakaniemen ympyrätalon ravintola Memphisissä, kabinettitilassa on tarjolla vettä maksutta. Tiskiltä tai salissa voi myös tilata muita juomia ja ruokaakin.
Vapaa pääsy. Järjestää Helsingin seudun vapaa-ajattelijat ry
Ps. Avaaja Jukka Häkkinen
työskentelee Helsingin yliopiston Lääketieteellisen tiedekunnan Psykologian ja logopedian osastolla ja tutkii aivojen visuaalista tiedonkäsittelyä, päätöksentekoa, kuvien havaitsemisesta ja ihmisen vuorovaikutusta teknologian kanssa.
Hän on kirjoittanut teokset
”Outojen kokemusten psykologia” (2018), jonka painos on myyty loppuun, joten se ei ole myynnissä kirjakaupoissa.
”Mielen oudot maisemat – Hallusinaatioiden psykologia” (2019), joka löytyy Docendon verkkokaupasta.
”Salaliitot ympärilläni – miksi aivomme eivät ole kiinnostuneita totuudesta?”, joka löytyy SKS verkkokaupasta. Kirjan voi ostaa tilaisuudessa.
Hallusinaatiot ja salaliitot VAbaarissa 22.4. klo 18.00
Anonyymi-ap
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 692723
- 632664
- 681792
- 241627
- 201550
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä91480- 151392
- 381233
- 441216
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko81197