Mitä mieltä olette, onko tämä ok? Hyväksyisittekö?

Anonyymi-ap

Ollaan oltu yhdessä 9v josta asuttu yhdessä 3v.
Ollaan jo lähes eläkeikäisiä joten molemmilla on lauma omia aikuisia lapsia, yhteisiä ei tietenkään ole.

Miehelleni musiikki ja musisointi on tosi tärkeää ja hän on soitellut ikänsä eri kellaribändeissä, nyt pariin viime vuoteen omia bändejä ei ole ollut mutta nyt tämän vuoden alkuvuonna hän keksi mennä johoinkin kapakkajameihin jossa saa soitella kuka vaan millaisella sieltä löytyvällä porukalla vaan eli lavalle vaan kaikki jotka haluaa.

No siellä heti ensimmäisellä kerralla hän tutustui erääseen ulkomaalaissyntyiseen naiseen jonka kanssa heti synkkasi tosi hyvin, vaikkakin kuulemma vain musiikkirintamalla.

Minulle hän kertoi että on nyt perustanut uuden bändin ja ihan sattumalta muuta kautta mulle selvisi että tuo "bändi" on vain hän ja tämä ko nainen, hän sitä ei suinkaan mulle itse kertonut (kun asian selvittyä mulle otin sen puheeksi sain selityksen että kuulemma siihen piti tulla vielä joku muukin mutta ei vaan tullut...).

He harjoittelevat nyt musiikkia tämän naisen kotona kaksistaan parina jopa kolmenakin iltapäivänä viikossa monen monta tuntia alkaen jo aina kolmen maissa ja lähtevät sieltä sitten yhdessä joko tuonne ko jameihin josta hän tulee kotiin keskiyön tienoilla ja toisena päivänä menevät harjoittelun jälkeen yhdessä tämän naisen vetämään johonkin tilaisuuteen illalla jossa myös sitten aina soittelevat pari biisiä.
Harjoitukset täytyy pitää tuon naisen kotona koska muuta paikkaa ei ole kun naisella on koira jota ei voi jättää yksin musisointien ajaksi.

Silloin kun alettiin seurustella 9v sitten itse harrastin jo tosi pitkällä paritanssia ja silloin hän sen multa kielsi ehdottomasti. Hän ei salli että minä edes harjoittelen kenenkään vieraan miehen kanssa saati että menisin mihinkään tanssilavoille tanssimaan, eli siihen loppui tanssit yhdeksäksi vuodeksi.

Nyt kuuelmma yhtäkkiä saisinkin käydä sekä harjoituksissa että tanssilavoilla ihan niin paljon kuin vaan haluan, nyt hän oikein kehottaa kovasti mua menemään (se juna vaan nyt multa jo kuitenkin meni kun 9v tauko on liian pitkä, joutuisin aloittaa kaiken alusta ja sitä en enää jaksa).

Joku yhteinen menokin meiltä on jo peruuntunut kun hän onkin halunnut lähteä tämän naisen kanssa harjoittelemaan ja sitten sinne naisen vetämään tilaisuuteen.

Mitähän tästä oikein pitäisi ajatella. Onko tämä teidän mielestä ok?

Niin kun hehän todellakin kuulemma yhdessä tämän naisen kanssa harrastavat vain soittoa ja laulua ja tekevät biisejä ei missään nimessä mitään muuta, minuahan hän rakastaa ainoastaan ja vain täydestä sielustaan ja sydämestään....

3

221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ole. Se että hän on sinua ennen kieltänyt ja nyt sallii niin kertoo että teidän suhde on muuttunut.

    • Anonyymi

      Mene miehesi mukana naisen asunnolle yleisöksi kuuntelemaan heidän soittoaan!
      Varaa korvatulpat mukaan jos musiikki on liian kova-äänistä.
      Sinun ei missään tapauksessa tarvitse jäädä pois noista pippeloista, reippaasti mukaan vain.
      Mene mukaan myös yleisotilaisuuten. Katso ja kuuntele muiden mukana.

      Noin saat parhaiten varmuuden miehesi kiinnostuksesta musiikkiin.

    • Anonyymi

      Mene näihin soittoharkkoihin katsomaan, miten ne sujuvat. Ja keikoille myös. Katso, miten nainen suhtautuu sinuun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      83
      7101
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7063
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      109
      6168
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5414
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5238
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5205
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5108
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4595
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3467
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3390
    Aihe