Mitä mieltä olette, onko tämä ok? Hyväksyisittekö?

Anonyymi-ap

Ollaan oltu yhdessä 9v josta asuttu yhdessä 3v.
Ollaan jo lähes eläkeikäisiä joten molemmilla on lauma omia aikuisia lapsia, yhteisiä ei tietenkään ole.

Miehelleni musiikki ja musisointi on tosi tärkeää ja hän on soitellut ikänsä eri kellaribändeissä, nyt pariin viime vuoteen omia bändejä ei ole ollut mutta nyt tämän vuoden alkuvuonna hän keksi mennä johoinkin kapakkajameihin jossa saa soitella kuka vaan millaisella sieltä löytyvällä porukalla vaan eli lavalle vaan kaikki jotka haluaa.

No siellä heti ensimmäisellä kerralla hän tutustui erääseen ulkomaalaissyntyiseen naiseen jonka kanssa heti synkkasi tosi hyvin, vaikkakin kuulemma vain musiikkirintamalla.

Minulle hän kertoi että on nyt perustanut uuden bändin ja ihan sattumalta muuta kautta mulle selvisi että tuo "bändi" on vain hän ja tämä ko nainen, hän sitä ei suinkaan mulle itse kertonut (kun asian selvittyä mulle otin sen puheeksi sain selityksen että kuulemma siihen piti tulla vielä joku muukin mutta ei vaan tullut...).

He harjoittelevat nyt musiikkia tämän naisen kotona kaksistaan parina jopa kolmenakin iltapäivänä viikossa monen monta tuntia alkaen jo aina kolmen maissa ja lähtevät sieltä sitten yhdessä joko tuonne ko jameihin josta hän tulee kotiin keskiyön tienoilla ja toisena päivänä menevät harjoittelun jälkeen yhdessä tämän naisen vetämään johonkin tilaisuuteen illalla jossa myös sitten aina soittelevat pari biisiä.
Harjoitukset täytyy pitää tuon naisen kotona koska muuta paikkaa ei ole kun naisella on koira jota ei voi jättää yksin musisointien ajaksi.

Silloin kun alettiin seurustella 9v sitten itse harrastin jo tosi pitkällä paritanssia ja silloin hän sen multa kielsi ehdottomasti. Hän ei salli että minä edes harjoittelen kenenkään vieraan miehen kanssa saati että menisin mihinkään tanssilavoille tanssimaan, eli siihen loppui tanssit yhdeksäksi vuodeksi.

Nyt kuuelmma yhtäkkiä saisinkin käydä sekä harjoituksissa että tanssilavoilla ihan niin paljon kuin vaan haluan, nyt hän oikein kehottaa kovasti mua menemään (se juna vaan nyt multa jo kuitenkin meni kun 9v tauko on liian pitkä, joutuisin aloittaa kaiken alusta ja sitä en enää jaksa).

Joku yhteinen menokin meiltä on jo peruuntunut kun hän onkin halunnut lähteä tämän naisen kanssa harjoittelemaan ja sitten sinne naisen vetämään tilaisuuteen.

Mitähän tästä oikein pitäisi ajatella. Onko tämä teidän mielestä ok?

Niin kun hehän todellakin kuulemma yhdessä tämän naisen kanssa harrastavat vain soittoa ja laulua ja tekevät biisejä ei missään nimessä mitään muuta, minuahan hän rakastaa ainoastaan ja vain täydestä sielustaan ja sydämestään....

4

275

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ole. Se että hän on sinua ennen kieltänyt ja nyt sallii niin kertoo että teidän suhde on muuttunut.

    • Anonyymi

      Mene miehesi mukana naisen asunnolle yleisöksi kuuntelemaan heidän soittoaan!
      Varaa korvatulpat mukaan jos musiikki on liian kova-äänistä.
      Sinun ei missään tapauksessa tarvitse jäädä pois noista pippeloista, reippaasti mukaan vain.
      Mene mukaan myös yleisotilaisuuten. Katso ja kuuntele muiden mukana.

      Noin saat parhaiten varmuuden miehesi kiinnostuksesta musiikkiin.

    • Anonyymi

      Mene näihin soittoharkkoihin katsomaan, miten ne sujuvat. Ja keikoille myös. Katso, miten nainen suhtautuu sinuun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      72
      3024
    2. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      63
      2599
    3. SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero

      Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past
      Perussuomalaiset
      112
      2430
    4. Anita ei saanut Heikkiä pihalle

      Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.
      Kemijärvi
      89
      1476
    5. Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!

      Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,
      Kotimaiset julkkisjuorut
      34
      1296
    6. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      101
      1017
    7. Emotionalisuuden puute.

      Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o
      Sinkut
      192
      988
    8. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      84
      940
    9. Sofia Belorf esittelee Dubain kotinsa

      Lääniä on kattohuoneistossa. https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000011999877.html
      Kotimaiset julkkisjuorut
      154
      868
    10. Huulitäytteet ja tekotisssit

      Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä
      Suomussalmi
      70
      854
    Aihe