Kirjoittajat tuovat esiin, kuinka melkein kaikki katuvat ottamiaan tatuointeja ja kuinka rumina tauoidutkin niitä pitävät. Tämä tulkitaan yleisesti siten, että hyökättäisiin niiden päälle, jotka JO OVAT TATUOITUJA.
Tämä ei ole tarkoitus, vaan vähentää uusia erehdyksiä, joita sitten ei voi enää perua ja saada tehtyä tekemättömäksi.
Yritys vähentää kaduttavia tatuointeja
2
246
Vastaukset
- Anonyymi
Moni tatuointi on hyvin harkitsematon. Tatuoidaan äkkiä ohi meneviä rakkauksia, pienen hetken muotivirtauksia, joita hävetään jo muutaman kuukauden tai varsinkin vuosien päästä. Tatuointeja tehdään jopa humalassa hirvein tuloksin.
Joskus myöhemmin alkaa järki kasvaa tai elämä muuttuu paljon. Tyhmyyden jäljet kuitenkin pysyvät.- Anonyymi
Kyse ei ole tyhmyydestä, vaan siitä, että ihmisillä ei ole koulutusta. Eikö koulussa opeteta?
https://www.is.fi/hyvaolo/art-2000011293355.html
"Kihlautumisen tai avioitumisen merkiksi tatuoidut sormukset sekä ex-rakkaiden nimet tai nimikirjaimet kuuluvat poistettavien tatuointien klassikoihin."
Vois kuvitella, että Suomessa tiedetään mitä avioeroprosentti on. Johtuuko siitä, että kaiken pitää olla niin uskottavan kivikautista?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.1359095Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d26735294Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras263596- 472503
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan22029- 691825
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1321810Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2291613Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1381407- 361203