/bensiini-kuluttajakyselyn-suosituin-kayttovoima-Ei sähkö
Anonyymi-ap
6222
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Bensiiniautoilijat ovatkin järkimiehiä ja tarkastelevat kokonaiskuluja.
Ei kai se nyt vielä mikään yllätys ole. Menee vuosia ennen kuin sähkö on suosituin.
Johtuu vain siitä että kaikilla ei ole varaa ostaa jatkuvasti uutta takuulla olevaa autoa ja käytetty sähköauto on todellinen riski kun käytetty bensa-auto taas menee satoja tuhansia kilometrejä ja se on edullista huoltaa. Sähköautosta kun hajoaa jotain edes pientä niin edessä on tuhansien eurojen kulut.
juurikin näin... ja pysyy kahvimotti vänkärillä käsissä kun auto ei jarruttele itsekseen..
Miten niin? Ostetaanhan TSI -DSG hökötyksiäkin vaikka takuu on Suomessa vain 2v kun Saksassakin noille on 3v takuu ja USAssa 4-5v. muuten eivät mene kaupaksi.
On niitä muitakin polttisten valmistajia kuin VW. Eikä VW ole ollut suosittu USA:ssa varmaan kymmeniin vuosiin. Siellä suositaan enemmän jenkkiläisiä ja japanilaisia valmistajia kuten Honda ja Toyota joilla on useita tehtaita USA:ssa (varsinkin Hondalla).
Jenkkilässä polttisten osuus uusien autojen myynnistä on yli 90%. Se, että VW ei siellä ole suosittu ei tarkoita, että polttikset eivät myy.
Trump-Trump-Trump käy kone