Tammi - maaliskuussa Ruotsissa tapahtui 50 ammuskelua

joissa 19 ihmistä menetti henkensä ja loukkaantui 10.

Ampumiset ja väki*alta ovat Ruotsissa jo rakenteellinen ongelma – Hallituksen ja poliisin toimet eivät näytä lopettavan käyttäytymiskoodiksi muodostunutta tappamista, tai ainakin se vie tuhottomasti aikaa.

Pelkästään Tukholmassa on 15 rikollisjengiä.

Väärän maahanmuuton vaikutuksia.
32290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

Tai sitten pitäisi taas lisätä rahaa kotouttamiseen?
Eikö nyt jo ala herätystä tulemaan ettei tuohon auta mikään rahamäärä tai palvelu.

Äänestä
  • Ei se ainakaan punavihreillä ala.

    Äänestä

Niin on USA n malli Ruotsissa . Onneksi meillä on hyvä poliisi !

Äänestä
  • Jengien ytimessä ovat 301 rikollista, jotka ovat keskeisesti vastuussa väkivaltaisuuksista. Jengien hierarkia on selkeä: johtajat johtavat, Ruotsista tai ulkomailta ja paikallispomot vastaavat rikosten toteuttamisesta, joihin taas voidaan värvätä tekijöitä tarpeen mukaan.

    Jengien jäseniä kuolee, paikallispomot haastavat toisiaan ja hajonneen jengin jättämä tyhjiö täytetään välittömästi. Aiemmin tunnetuksi tulleet Shottaz ja Dödspatrullen ovat jakautuneet tai heikentyneet.

    Äänestä

Kotoutuminen on vasureiden keksimä vale jotta mamutus saadaan myytyä kansalle.

Äänestä
  • Sinne päin.

    Äänestä

Tärkeintä on nyt kuitenkin myös suomeen tuo kulttuurinen kukoistus. Onneksi vihervasemmistolsiset ovat etu rintamassa haluamassa ja vaatimassa tuots rikkautta tänne.

Äänestä

Islamisaatio leviää Ruotsissa.

Äänestä
  • Myös täällä mennään samaa rataa.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Myös täällä mennään samaa rataa.

    Juoppopersuilla puntti tutisee, muulloinkin rokulipäivänä.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Juoppopersuilla puntti tutisee, muulloinkin rokulipäivänä.

    Etkö muuta keksi kun toisten haukkuminen.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Etkö muuta keksi kun toisten haukkuminen.

    Ei vasurin äly riitä parempaan.

    Äänestä

  • Gaza on täällä keskuudessamme. Vasurit tykkää.

    Äänestä

Tämä on vain harjoitusta, lopulta koko valkoinen porvarivalta kumotaan.

Äänestä

Jossain oli että ne ovat kaikki lähi-itäläisten tekemiä,
jos niin tosiaan on? Niin onhan ne sitten selvästi pahimpia "Siirtolaisia" Koskaan, ne maahantunkeutujat,
Ruotsiin- Suomeen- Ranskaan- Kaikkialletunkeutujat!

Äänestä

Ja paljon on vuotta jäljellä.

Äänestä

Hyvä on tahti ollu.

Äänestä

Pöttä, kuten Xw46 sanoidi. Kirjoittaa voi kaikenlaista. Oletko itse ollut paikalla toteamassa? Näin se Xw tapaa sanoa/kysyä.

Äänestä
  • Se on hörhö.

    Äänestä

Eikä aikaakaan kun helsingissä on sama ongelma mu koittakaapa pärjäillä sen kanssa siellä

Äänestä
  • Odottavat sitä vesi kielellä. Täällä pohjoisemmassa voi vain katsella ja nauttia.

    Äänestä

Meillä sama homma menossa...Vantaalla meidän korttelissa parissa vuokratalossa noin 90% kaapumamuja ja ukroja. Viereisessä omistustalossa iso osa sijoittajien asuntoja ja niissä asuu somppua ja ukroa.

Äänestä

Hyi minkälainen loppujen maa.

Äänestä

Tappavat huumemarkkinoilta kilpailijoita ja ne käyttäjät jotka eivät maksa velkojaan. Jos ei olisi käyttäjiä, rauhoittuisi tilanne aika nopeasti.

Äänestä

Paranee paranee....

Äänestä
  • Pohjoismaiden negerísaatio etenee.

    Äänestä

Tällänen Valheiden Unionin sorkkima maa joka muiden joukossa on nykyään kaatopaikalla!

Äänestä

Äänestellään vasemmistoa niin saadaan täälläkin jännitystä elämään ja lisää eksoottista värinää.

Äänestä

Tampereen vassemestari on jo linjannut ps ja kd pois . Ehta äärimuslimi läpäisee kirkkaasti vassen seulan. Kumpi on oikeasti rasistinen ja fasistinen liike? Nämä hyvinvointivaltion lapselliset ideaaliajattelijat turmelee koko maan.

Äänestä

Täyty toivoa että saamme tämän ihanuuden myös.

Äänestä

Mutku Suomessa Arska puukotti Reiskaa niin mamujengejä ei voi olla olemassa.

T. Punikkivihreä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

joissa 19 ihmistä menetti henkensä ja loukkaantui 10.

Ampumiset ja väki*alta ovat Ruotsissa jo rakenteellinen ongelma – Hallituksen ja poliisin toimet eivät näytä lopettavan käyttäytymiskoodiksi muodostunutta tappamista, tai ainakin se vie tuhottomasti aikaa.

Pelkästään Tukholmassa on 15 rikollisjengiä.

Väärän maahanmuuton vaikutuksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu